Český Krumlov Unesco

 

Fascinují vás architektonické divy světa? Prahnete po divukrásné podívané i v rodné vlasti? Česká republika je doslova poseta dechberoucími stavbami, prastarými zvyky a přírodními unikáty. Vydejte se po stopách památek zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO a poznejte svou milovanou zemi ve své největší kráse.

Historické centrum Prahy obdivují turisté celého světa

Metropole a hlavní město České republiky se pyšní mnoha perlami zapsanými na seznam světového dědictví. Věděli jste, že je Pražský hrad největším hradním systémem na světě. V roku 2010 byl na listinu UNESCA přiřazen i zámecký park v Průhonicích. Středověké srdce Českého Krumlova patří ke klenotům české architektury a historie. Je obklopeno bujnými meandry Vltavy, zdejší atmosféra slibuje romantiku a poznání.

Pohled na fenomenální stavby se neomrzí

Navštivte překrásné město Telč, vzácnou památkovou moravskou rezervaci. Turisty nejvíce přitahuje telčský zámek a vnitřní město. Staré město ohromí kostelem Matky Boží. Nejen věřící výletníci ocení návštěvu poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na vrchu Zelená hora. Pokladnice českých králů, Kutná hora, je známá gotickým chrámem Svaté Brambory a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a svatého Křtitele v Sedlci. Historické centrum tvoří Vlašský dvůr, Kamenný dům a Jezuitská kolej. Klenotem české architektury je Vila Tugendhat, třebíčská židovská čtvrť a křesťanská bazilika svatého Prokopa.

Moravské památky hrají všemi styly

Okouzlení zažijete při návštěvě Lednicko-valtického areálu u Břeclavi. Arcibiskupský zámek v Kroměříži zaručí pohádkovou atmosféru. Projděte se Podzámeckou a Květnou zahradou a nasajte dávné kouzlo historie. Přehlídku Selského baroka, vesnickou památkovou rezervaci, naleznete v Holašovicích. Renesanční zámek a město Litomyšl patří k pokladům. Majestátnost Sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci se nedá popsat slovy.

Zdroj foto: shutterstock.com

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 KOMENTÁŘE

  1. Lednice je prostě kouzelná. Hrozně pěkné místo i pro rodiny s dětmi. Doporučuji ubytování v lázních Lednice – super služby, dobré ceny. Lednicko-valtický areál patří vůbec k nejnavštěvovanějším v celé ČR.

  2. Květná zahrada je překrásné místo, nedávno ji zrekonstruovali za velké peníze. Zvlášť doporučuju navštívit ve všední den, kdy je tam větší klid.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno