Bio potraviny

Bio potravinyKdy vlastně vznikla moderní éra bio potravin, není úplně přesně známo, ale technicky – „bio“ jedli už naši dávní předkové, takže nejde o žádnou převratnou novinku, spíše to je takový návrat ke kořenům.

Zvláště v minulých desetiletích, kdy se začalo s velkou chemizací například i v zemědělství, poklesla důvěra lidí v tradiční potraviny. Pulty supermarketů nebo i menších obchodů se podle mínění většiny populace plní potravinami plnými přebytečné chemie, která neúměrně zatěžuje organismus. Možná právě proto v posledních letech prožívají právě bio potraviny nečekanou renesanci, je ale pravděpodobné, že v jejich případě jde spíše o chytrý marketingový tah, který umožní obchodníkům nasadit nepoměrně vyšší cenu oproti klasickým produktům, které na sobě nálepku bio zkrátka nenesou.

Co vlastně může spadat do kategorie bio výrobků?

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Zkrátka a dobře – může jít o jakoukoliv potravinu, při jejíž výrobě nebyly použity žádné chemické prostředky, ale ani například geneticky upravené suroviny. Zní Vám to dobře? Ale ano, samozřejmě – lidskému uchu to přímo lahodí. Konečně něco přírodního, krásného a čistého na talíři.

Přitom nedávné studie britských vědců dávají jasně najevo, že jisté chemické ošetření není u většiny potravin nijak na závadu. Rovnocenná nutriční hodnota oproti bio výrobkům, shodné množství vitamínů nebo minerálů a jen o málo vyšší množství antioxidantů není nic, čím bychom se měli nějak znepokojovat. Asi jediná potravina, u které je tzv. bio kvalita výrazně vyšší než u běžné varianty, je mléko.

Nákup bio potravin má ale rozhodně něco do sebe. Podpoříte tradiční zemědělství, stejně tak pomůžete svou troškou do mlýna a zabráníte devastaci přírodních zdrojů. A už kvůli tomu rozhodně stojí za to o značce bio uvažovat…

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Zdroj: Foto: shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno