bezlepková strava

Rychlé tempo moderní doby s sebou přináší deprese, nadýmání, průjem, únavu a vyčerpání. Lidé často přemýšlejí, jak se těchto nežádoucích obtíží zbavit. Chytré řešení je bezlepková strava. Správný přísun potravin příznaky omezí anebo odstraní. Nesnášenlivost lepku není ničím zvláštním, dalo by se říci, že se jedná o novou civilizační chorobu.

Citlivost na lepek? Problém číslo jedna!

Lepek či gluten, je rostlinná bílkovina, která se skládá z gliadinu a gluteninu. Tyto složky najdete na povrchu obilných zrn pšenice, ovsa, žita i ječmene. Lepek dokáže někdy způsobit i autonomní onemocnění tenkého střeva čili celiakii anebo jiné alergie. Bezlepkové potraviny a potraviny pro celiaky neobsahují lepek, a proto střeva nepoškozují. Novému trendu se oddaly i známé osobnosti z celého světa. Vzorným příkladem je úspěšný tenista Novak Djokovič. V každém případě je jasné, že si vyrovnaný jídelníček nemůže naordinovat člověk sám. Vždy je nutné navštívit odborného lékaře.

Jídelníček bez lepku

Potýkáte-li se s častým nadýmáním, únavou a ocitáte se denně ve stresových situacích, bude pro vás bezlepková strava výzvou. Do jídelníčku nepatří polévky, omáčky, uzeniny, konzervy, paštiky, sójová a rostlinná masa, kečupy, majonézy, majonézy, dochucovadla, pudinky, zmrzliny, cukrovinky, jogurty. Podle některých odborníků se nedoporučuje konzumace piva, režné, vodky a whiskey. Možná jste nevěděli, že lepek obsahují i rtěnky, léky, vitamíny, zubní pasty a žvýkačky.

Lepek z latinského výrazu lepidlo

Většina lidí má bezlepkovou stravu spojenou se zákazem konzumace pečiva a používáním tradiční mouky. Pokud máte chuť vyzkoušet nové potraviny pro celiaky a bezlepkové potraviny, podívejte se na internetové stránky www.celiakshop.cz. Nemusíte chodit po lékárnách, supermarketech a obchodech se zdravou výživou. V e-shopu najdete pestrou paletu zdravých produktů, jako jsou bezlepková mouka, krupice, strouhanka, kaše, vločky, semínka, káva, čaj a sladkosti.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno