belgie futbal

belgie futbalV souvislosti s nadcházejícím mistrovství světa ve fotbale, které se koná od 12. června do 13. července v zemi fotbalu zaslíbené, Brazílii, padá mezi odbornou i laickou veřejností na vítěze celého šampionátu mnoho tipů. Mezi nejčastějšími z nich lze zaslechnout jména jako domácí Brazílie, Argentina, Německo, Španělsko nebo Itálie, tj. převážně tradiční fotbalové velmoci. Vzadu za nimi se však skrývá co do rozlohy státu fotbalový trpaslík, který ovšem na turnaji rozhodně nebude bez šance na úspěch a který může fanoušky opravdu překvapit. Řeč je o Belgii.

Tým zkušených mladíků

Podíváme-li se na belgickou sestavu, najdeme v ní hráče z předních týmů top evropských lig. Mezi zaměstnavateli tak lze nalézt kluby jako Manchester City, Manchester United, Chelsea, Arsenal, Tottenham, Bayern Mnichov, Atlético Madrid, Porto, Zenit Petrohrad, Neapol atd. Ostatně, jména jako Eden Hazard, Thibaut Courtois, Vincent Kompany, Axel Witsel nebo Marouane Fellaini již fotbalový svět dávno dobře zná. Současně je však třeba uvést, že celý tým je velmi mladý, když po 36 letém Danielu Van Buytenovi je nejstarším hráčem petrohradský krajánek Nicolas Lombaerts, který v březnu oslavil teprve své 29. narozeniny. Osa národního mužstva je přitom tvořena hráči velmi mladými – již zmiňovanému Courtoisovi bylo teprve nedávno 22 let, Witselovi je let 25 a útočníkovi anglického Evertonu, Romelu Lukakovi dokonce teprve 21. Pokud se tedy Belgičanům nepodaří se výrazněji prosadit již v Brazílii, jedná se přinejmenším o tým s velmi slibným potenciálem do budoucna.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Na koho Belgie v Brazílii ve skupině narazí?

Belgičané byli nalosováni do relativně přijatelné skupiny H s Ruskem, Jižní Koreou a Alžírskem. Potvrdí-li svou roli favorita, pak je v osmifinále turnaje čeká 30. června druhý tým skupiny G, tj. pravděpodobně jeden z dvojice Portugalsko – Spojené státy americké. V případě, že dokáží překonat svého osmifinálového soupeře, narazili by ve čtvrtfinále turnaje 5. července se vší pravděpodobností na vítěze zápasu Argentina – Francie. Ačkoliv by se tedy jednalo o kvalitativně přinejmenším srovnatelného soupeře, ani v případě Argentinců by se z pohledu Belgičanů nemuselo jednat o nepřekonatelného protivníka. Cesta za velkým fotbalovým úspěchem je tak v roce 2014 přinejmenším otevřená.

Zdroj: Vouchercloud 

Pro zobrazení infografiky klikněte zde.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno