angličtina

V dnešním globálním světě se takřka nikdo bez angličtiny neobejde, vládne pracovnímu světu i dění online. Právě z těchto důvodů je vhodné začít s výukou u dětí co nejdříve, protože se jim bude v dospělosti hodit, nadto mají lidově řečeno „buňky“ na vstřebávání nových vědomostí a samozřejmě více energie i času. Jak by výuka těch nejmenších měla probíhat a na co se při ní soustředit?

Přirozeně během různých aktivit

Přemíra elánu u dětí znamená výhodu, ale také výzvu pro rodiče i vyučující. Výuka angličtiny nebo jiného cizího jazyka se proto musí přizpůsobit, aby se děti vždy zaměřily na konkrétní činnost. V kurzech angličtiny pro nejmenší tak probíhá výuka na koberci při různých aktivitách včetně pohybových. Nechybí samozřejmě zábavné prvky, jako jsou hry, zpívání písniček, říkání básniček nebo říkanek a používání obrazových karet, protože děti nevydrží dlouho s pozorností.

Zábava i opakování

A jak nejmenší děti motivovat k výuce? Především by se rodiče neměli upínat na výsledky nebo na počet nově naučených slovíček, ale sdílet radost ze zábavného učení. K tomu v kurzech využívají metodu Wattsenglish, jejímž zakladatelem je rodilý Brit Steve Watts, který hraje hlavní roli v pracovních sešitech WOW!, ale zejména ve videích, kde je mu věrným parťákem vrána Maggie. Různé scénky nebo natočené písničky pomáhají dětem opakovat naučená slovíčka i větná spojení, navíc si lze díky obsahu na YouTube kanálu osvěžovat vědomosti i doma.

Intenzivní výuka přináší úspěchy

Individuální přístup a malé skupinky jsou dalšími klíči úspěchu při procesu učení, k tomu je výuka intenzivnější, protože lektoři mluví po celou dobu lekce zásadně jen anglicky, což je věc, na kterou si děti rychle zvyknou a umožní jim to snadnější „přepínání“ mezi mateřštinou a vyučovaným cizím jazykem. Více informací najdete na stránkách jazykové školy JS FAN, která se specializuje na jazykové kurzy pro děti všech věkových kategorií a nabízí návaznost jednotlivých kurzů i možnost přihlášení během celého školního roku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno