akupresura

akupresuraVěřili byste, že vás přestane bolet zub, když stiskněte volnou kůži na ruce mezi palcem a ukazováčkem? Nebo se vám podaří dříve usnout, když zatlačíte ukazováčkem na střed čelní kosti mezi obočím? Inu odborníci na akupresuru používají tyto postupy už 5000 let. Berte tuto metodu tak trochu jako POMOZ SI SÁM, jako akupunkturu bez jehly.

K akupresuře není potřeba nic jiného než tlak špičkami prstů. Když vyvinete tlak na specifické body těla, uvedete se do rovnováhy nebo odblokujete čchi, formu energie, která protéká křížem krážem cestami protínajícími tělo jako mnohočetné silnice. Tak aspoň to vysvětlují ti, kdo se věnují tradiční čínské medicíně. Akupresura nemůže nahradit standardní lékařskou péči ani nemůže zaručit okamžitou úlevu. Přesto uvádíme několik příkladů, kdy můžete prospět.

Akupresura potlačuje nauzeu

Když se člověku zvedá žaludek, přeje si jediné – aby to rychle přešlo. Léky proti tomuto stavu bohužel vždycky neúčinkují a navíc způsobují značnou ospalost. Takže až příště zaznamenáte první příznaky nevolnosti, zkuste pevně zatlačit na vnitřní straně ruky mezi dvěma silnými šlachami ve vzdálenosti asi dvou palců od rýhy na hraně zápěstí. Tlačte dokud vám nebude líp. Pokud plánujete dlouhý výlet autem nebo lodí, vezměte si sebou sadu akupresurních náramků. Prodávají se v mnoha lékárnách. Na těchto elastických kroužcích je malý korálek, který automaticky tlačí na protinauzeový akupresurní bod na zápěstí.

Při nauzee je akupresura tak účinná, že ji někteří chirurgové používají ke zmírnění nevolnosti po anestezii

Akupresura mírní bolesti v zádech

Mnoho lidí už přišlo na to, že bolest dokáže zmírnit akupresura. Stačí si lehnout na záda, pokrčit nohy v kolenou, chodidla nechat na podložce a zatlačit na záhyby kůže pod oběma koleny. Pak chodidla zdvihnout a chvilku mírně pohupovat nohama vpřed a vzad.

Akupresura uleví při zraněních z jednostranné zátěže

Kdo tráví hodně času psaním, práci v pokladně nebo u počítače, stává se mu, že ho začnou bolet a brnět ruce, lokty nebo zápěstí. Akupresura v tomto případě není všelékem. Může však bolest zmírnit a ještě účinnější je jako prevence.

  • Bolest v lokti. Ohněte paži tak, aby dlaň byla proti k hrudi. pak chvíli tlačte na loket.
  • Bolest v ruce. Na hřbetu ruky tlačte na volnou kůži mezi palcem a ukazováčkem.
  • Bolest v zápěstí. Tlačte do středu rýhy na hřbetu zápěstí.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Akupresura bojuje proti nemocem z nachlazení

Akupresura pomáhá proti nachlazení dvěma odlišnými způsoby: stimuluje imunitní systém posilovaním schopnosti bojovat s viry a pomáhá při překrvení.

Položte si ruku na rameno (jednu po druhé) a tlačte na citlivé body v horní části zad. Zaměřte se na místo mezi páteří a špičkou lopatky – tam jsou body, které pomáhají stimulovat přirozenou odolnost proti infekci. Pro zmírnění překrvení nosní sliznice zatlačte na vnitřní koutky obou očí těsně u kořene nosu a pak na body v místě, kde se nozdry stýkají s horním rtem. Tato čtyřbodová akupresurní technika pomáhá také při svědění očí.

Akupresura mírní bolesti hlavy

akupresura na migrénuKdyž začne bolet hlava, mají lidé sklon mnout si místa okolo očí. Není divu, protože je to oblast nejdůležitějších akupresurních bodů na zmírnění bolesti hlavy a migrén. Aby byl účinek co největší, zatlačte na body asi 0,5-1 cm nad obočím, přesně nad zorničkami.

Netlačte příliš silně, bolest hlavy by se mohla zhoršit.

Potom zatlačte na body pod lícními kostmi, přesně pod zorničkami. Tlačte směrem vzhůru do zářezu na spodním okraji lícní kosti.

Jak moc zatlačit na akupresurní body

Tak aby to trochu bolelo, ale ne víc. Zkušení profesionálové tvrdí, že to má být pocit na hranici mezi tlakem a bolesti. Dělají-li se vám snadno modřiny nebo pokud máte v anamnéze ortopedický úraz, užíváte léky na ředění krve, máte osteoporózu nebo jste těhotná, pak se před použitím akupresurní techniky nejdříve poraďte s lékařem.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno