pleťové masky

 

V zimě dostala vaše pleť pěkně zabrat, proto je na čase ji dodat novou sílu. Nemusíte si kupovat drahé pleťové masky a zatěžovat pokožku chemií. Stačí vyrazit do přírody a podívat se do ledničky. Máme pro vás hned 2 návody na masky, které pleti prospějí a podpoří její zářivý vzhled.

Sedmikrásková pleťová maska

Sedmikráska chudobka není jen drobná kytička, která zdobí jarní louky. V malé květině se nachází poměrně velké množství dezinfekční silice a také hojivého slizu. Díky tomu má pozitivní účinky na ozdravování pokožky, na kterou působí protizánětlivě. Maska ze sedmikrásky je díky tomu účinným pomocníkem i v boji proti akné.

Na přípravu sedmikráskové masky budete potřebovat:      

  • hrst čerstvě nasbíraných květů sedmikrásky
  • 2 lžíce bílého jogurtu
  • špetku skořice (se skořicí opatrně – větší množství pokožku podráždí)

Vše dejte do mixéru a rozmixujte. Jedině tak se z rostliny uvolní účinné látky. Poté dejte na ca půl hodiny do lednice zchladnout.

Pleťová maska s okurkou a medem  

Okurka je královnou pleťových masek. Obsahuje velké množství minerálních látek, které jsou důležité pro krásnou a zdravou pokožku. V okurce se nachází draslík, vápník, sodík, fosfor a také železo. Je bohatá i na vitamíny, obsahuje hlavně vitamín C.

Na přípravu této masky budete potřebovat:

  • ½ okurky
  • 2 lžíce medu
  • 2 lžíce jogurtu 

Okurku nastrouhejte na jemném struhadle, přidejte med a také jogurt. Opět dejte na chvilku zchladnout do lednice.

Jak masku aplikovat?

Masku musíte aplikovat na čistou pleť bez make-upu. Směs nanášejte v rovnoměrné vrstvě na obličej a také na dekolt. Nechte působit 20 minut a poté opláchněte vlažnou vodou.

Aby masky přinesly kýžený efekt, je třeba aplikaci opakovat minimálně 1x týdně po dobu 1 měsíce. Velmi brzy uvidíte, že je vaše pokožka jemnější, pružnější a zářivější. Je lepší si vždy vyrobit čerstvou masku.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno