máj

První máj, český svátek zamilovaných, se blíží. Znáte všechny prvomájové tradice a víte už, co se svou drahou polovičkou podniknete? Máme pro vás několik tipů, jak si tento den zpříjemnit.

Polibek pod třešní

Polibek pod třešní je asi nejznámější tradicí tohoto dne, přičemž svůj podíl na tom má Karel Hynek Mácha a jeho slavná báseň Máj, díky které se tato tradice proslavila a rozšířila. Do té doby nebyl polibek na veřejnosti vítaný. Poté, co se tradice začala dodržovat veřejně, měl polibek ženě zajistit plodnost. V dnešní době má polibek být pro ženu přínosný především tak, že po něm bude omlazena a následující rok zdravá a krásná. Je to rozhodně hezký zvyk, který se vyplatí dodržovat.

Májka a Májové průvody

Pentlemi a stuhami zdobený holý kmen stromu, Májka, se staví z noci 30. dubna na 1. května a jedná se o tradici, která je dodržovaná ve většině zemí Evropy, stejně jako pálení čarodějnic. V minulosti postavením májky pod okno svobodní chlapci vyjadřovali dívkám svou náklonnost. Ve středověku taková májka dokonce znamenala příslib manželství. Dnes májky zdobí vesnice hlavně kvůli zachování tradice.

Jelikož na prvního května připadá také svátek práce, jsou májové průvody pro většinu lidí spjaty se socialismem, kdy se jednalo o jeden z nejdůležitějších svátků v roce a účast na průvodech byla povinná. Nyní se májové průvody společně s májovou slavností konají hlavně ve vesnicích, které zdobí zmíněné vztyčené májky, jede se jízda králů a celý den je zakončený tancovačkou a popíjením.

Kam na výlet?

Výlet do zahraničí, například do města lásky Paříže, se rozhodně k tomuto svátku hodí, ale není to levná záležitost. Naštěstí i Česká republika nabízí spoustu zajímavých a hlavně romantických míst, kam se vydat. Ideálním volbou může být návštěva Českého Krumlova, kde můžete navštívit místní zámek nebo muzeum. Dále můžete vyrazit například do Olomouce, malého historického města, kde místo turistů narazíte spíš na studenty. Pokud jste z Prahy a nechce se vám vyjíždět z města, procházky po Petříně nebudete litovat. Ideální volbou může být také návštěva Jižní Moravy, která v tomto období mimo sezónu ještě není přeplněná turisty. Můžete zde navštívit Mikulov, Lednici nebo slavné Dolní Věstonice. Po návštěvě turistických atrakcí vyražte do místních sklípků na ochutnávku vín, bez toho se návštěva Moravy totiž nesmí obejít.

Tipy na dárky pro ni i pro něj

Svou drahou polovičku určitě potěšíte tím, když jim pořídíte originální dárek. A nemusí to být nic drahého. Mikiny pro páry vám zajistí to, aby vám to společně na výletě slušelo. Chcete mít společného něco, co budete mít opravdu jen vy dva? Můžete si nechat vyrobit párová trička, která ozvláštníte vlastními nápady. Pokud chcete udělat radost něčím dobrým na zub, tak s čokoládou rozhodně nešlápnete vedle. V dnešní době čím dál tím více oblíbené poukázky na různé zážitky jsou tou správnou volbou, když nechcete kupovat hmotný dárek, ale zážitek pro vás oba.

mikiny

První máj se rozhodně vyplatí oslavit. Polibte svou drahou polovičku pod třešní a vyražte společně na výlet poznat Česko. Pořiďte si společný outfit, ve kterém bok po boku zazáříte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno