jméno pro miminko

 

Narození miminka je největší událostí v životě dospělého jedince. S obyčejných lidí se stávají rodiče. Končí období svobody, volnosti, opojení a nočního reje. Přicházejí starosti, které jsou mnohdy nad síly mladých rodičů. Všechno vynahradí pohled a úsměv malého potomka. Ať už jste nastávající maminkou a tatínkem roztomilého chlapečka či děvčete, zatím je pro vás nejsložitější povinnost, vybrat pro něj správné jméno.

Jak se budeš jmenovat?

Výběr jména je pro rodiče stěžejní záležitostí. Děti dostávají podle svých rodičů či prarodičů, dle výstřelků popularity anebo podle oblíbenosti. V českém kalendáři existují stovky jmen. V roce 2014 se v u nás narodilo více jak 100 000 dětí. Mezi chlapci dominoval Jakub, hned v závěsu stál Jan. Třetím nejoblíbenějším bylo dívčí jméno, Eliška. Chlapecké jméno Tomáš se umístilo hned v pořadí. Tato jména se drží na špici již několik let.

Jste se svým jménem spokojeni?

Je zajímavé, že lidé nejsou podle nejrůznějších anket se svým jménem spokojeni. A to z nejrůznějších důvodů. Někdy jim vadí extravagantní jméno, jindy naopak příliš obyčejné. Nejvíce mužů, přes 300 000, se jmenuje Jiří. Hned po nich se umístili Janové, Marie, Petrové a Jany. Pro loňský rok vede mužské jméno Jakub, Jan, Tomáš, Adam, Matyáš, Filip, Vojtěch, Ondřej, David, Lukáš, Daniel a David. Líbí se vám nějaké?

Dívčí jména se zvučnými tóny

Nejen chlapecká jména jsou v kurzu. Rodí se i dívky. Jména pro holčičky se poslední roky taky nemění. Atraktivní zůstává Eliška, Tereza, Anna, Adéla, Natálka, Sofie, Kristýna, Karolína, Barbora, Nela či Lucie a Klára. Vybrali byste pro svou holčičku nějaké z těchto oblíbených jmen anebo se držíte české klasiky jako je Marie, Anežka, Amálie anebo Rozárka? Loňský rok přál i extravagantním jménům jako jsou Soňa, Berenika, Antonio, Anton anebo Ricardo.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno