tenisky

Pohodlné tenisky jsou snad nejoblíbenějším typem obuvi, který si můžete pořídit. Rozhodně by neměly chybět v žádném pánském ani dámském šatníku. Takové boty jsou doslova ideální nejen na volnočasové aktivity, ale třeba také na zařizování po městě nebo na náročné běhání za dětmi. Jak je ale vybrat, aby seděly skutečně perfektně a byly pohodlné i zdravé na nošení?

Dostatek místa

Dříve než obuv začnete zkoušet, pečlivě si přeměřte vaše chodidla, abyste zjistili přesnou velikost. Následně si vybírejte obuv, která bude asi o 10 mm větší, než je vaše velikost. Jen tak zajistíte prstům volný pohyb a pohodlí po celý den.

Pokud plánujete tenisky nosit celodenně, klidně vsaďte i na ortopedické nebo gelové vložky. Platí také, že by bota měla perfektně sedět v kotníku, nikde netlačit a ve špičce mít trochu prostoru navíc. Dámské tenisky někdy bývají zbytečně úzké, a proto se ujistěte, že chodilo sedí pohodlně.

Jak správně vybrat?

Výběr obuvi nemusí být tak snadný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Vyplatí se dodržovat alespoň pár základních zásad, které vám umožní nešlápnout vedle. Myslete i na to, že investice do kvalitní a zdravé obuvi je vždycky dobrá a není třeba litovat financí na kvalitní obutí. Co je třeba dodržet, když vybíráte dámské nebo pánské tenisky?

  • Boty vybírejte odpoledne či večer. Po celém dni bývají chodidla mírně nateklá a je vhodné se ujistit, že i tak vám boty sednou.
  • Označení velikosti berte jen jako orientační údaj, řiďte se spíše vaším pocitem a pohodlím.
  • Ujistěte se, že je bota pružná a ohýbá se v přední části. Tak je to pro chodidlo přirozené a bota by to vždy měla respektovat, aby byla chůze skutečně zdravá.
  • Zkoušejte vždy obě boty a nebojte se v nich po prodejně pořádně projít.
  • Určitě si nekupujte boty s tím, že je rozchodíte. Není to totiž pravda. Raději nákup odložte nebo si vyberte jiný střih.

Boty vybírejte z takového materiálu, který je prodyšný a noha se v něm nebude zapařovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno