vestavěné skříně

vestavěné skříněVestavěné skříně jsou stále oblíbenější součástí domácnosti, díky níž lze získat spoustu organizovaného úložného prostoru. Jedná se o celkem podstatný zásah do uspořádání místnosti, proto je třeba vše důkladně promyslet a propočítat. Na konci byste měli znát odpovědi na pár otázek.

Vestavěné skříně standardizované, nebo vyrobené na míru?

Při pořizování vestavěných skříní máme v podstatě dvě možnosti. Buď si vybrat z asi tří velikostí, několika designů a řady vnitřních doplňků z nabídky známého skandinávského obchodu, nebo si nechat vyrobit skříně na míru přesně do prostoru, který chceme využít. Obě varianty mají své výhody a nevýhody.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Skříně z obchodu

V obchodě si skříně prohlédneme, změříme, můžeme pracovat s počítačovým programem, který nám ukáže, jak se nám vejdou do místnosti. Můžeme si vybrat materiál, barvy, uspořádání. Pokud jsme zblízka, nábytek nám i dopraví. Na druhou stranu tento nábytek je levnější proto, že si ho majitel smontuje sám, což u obrovských skříní může být docela problém.

Skříně od truhláře

Možná se může na první dojem zdát, že skříně na míru budou mnohem dražší než ty z obchodu, ale rozdíl nemusí být až tak velký. Největší výhodou je, že skříně přesně vyplní prostor, který je k dispozici, takže ho mnohem lépe využijí. Desky budou pravděpodobně silnější a pevnější, výběr barev a dezénů mnohem větší. Musíme však počítat s nějakým časem na montáž. Pokud to bude truhlář dělat precizně, tak i pár dní.

Financování vestavěných skříní

Důležitou otázkou jsou také finanční možnosti. Většinou se takové větší úpravy domácnosti plánují dopředu a je čas uspořit potřebné peníze, třeba i díky stavebnímu spoření. V případě, že nastane nutnost řešit úložné prostory dřív, je možné využít překlenovací úvěr nebo úvěr na rekonstrukci. Vestavěné skříně jsou pevnou součástí bydlení, takže účel, na který je možné výhodný úvěr ze stavebního spoření získat, splňují.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno