kvalitní slunečník

 

S prvním jarním sluncem přichází období, kdy začínáme trávit více času venku na zahradě nebo na terase a o to méně času doma. Tyto první sluneční paprsky zpravidla cíleně vyhledáváme, ale s přibývajícím letním horkem a stoupajícími teplotami se přece jen rádi uchýlíme do stinného zákoutí. Jak ho vytvořit? Někdo má k dispozici zastřešenou pergolu, zahradní altán nebo párty stan, jiný si zase ke svému domu nechal přistavět velkorysou markýzu. Nabízí se ale i řešení mnohem jednodušší, levnější a skladnější – zahradní slunečník.
Tento praktický a notoricky známý doplněk našich zahrad a balkónů je dnes k dostání v mnoha druzích, barvách a provedeních, takže není problém zvolit přesně takový, který bude vyhovovat právě Vašim podmínkám. Moderní zahradní slunečník od Kokiskashopu krásně dotvoří posezení na Vaší zahradě a dodá mu potřebný styl a eleganci. Jak ale poznáte takový, který Vám bude dlouho a spolehlivě sloužit? Máme pro Vás několik tipů.

Vybíráme kvalitní slunečník na zahradu

 

⦁ Pravidlo č. 1 – pozor na levné slunečníky ze supermarketů

Rychlým a levným řešením je samozřejmě akční nabídka všech supermarketů a hypermarketů, které jsou již krátce po Velikonocích slunečníky nejrůznějších tvarů a barev doslova zaplaveny. Při jejich bližším ohledání si však zákazník chtě nechtě klade důležitou otázku: vydrží takový levný zahradní slunečník déle než dva roky? Bohužel zpravidla nikoliv. Slunečník pořízený za pár korun bývá brzy zanesen rzí, jeho slabá konstrukce se při sebemenším záchvěvu větru bortí, látka potahu není nepromokavá a naklápěcí ovládání se ukáže být doslova životu nebezpečným. Raději se proto obraťte na prověřeného dodavatele kvalitních zahradních slunečníků, který Vám bude schopen poradit s výběrem, a u něhož nebude problém slunečník v krajním případě vyreklamovat.

 

⦁ Pravidlo č. 2 – myslete na design

jak vybrat slunečníkFunkčnost slunečníku není jediným měřítkem jeho kvality. Neméně důležitý je i vzhled zahradního slunečníku. Díky vytříbeným detailům se z nového slunečníku na zahradu stane oblíbený a vkusný doplněk, který nezhatí Vaši snahu o vytvoření útulného zahradního zátiší. Na první pohled Vás samozřejmě zaujme barva potahu. Ještě více byste se však měli zajímat o jeho materiál a způsob impregnace. Pouze slunečník vyrobený ze stálobarevných a kvalitně naimpregnovaných materiálů poskytne potřebnou ochranu před rozmary počasí.
Dále je třeba se rozhodnout, zda zvolit slunečník hranatý, kulatý nebo dokonce půlkruhový. Zde záleží výhradně na Vašich preferencích, vkusu a dispozicích Vašeho pozemku. Půlkruhový slunečník, který se dokonce ani nepřipevňuje k zemi, nýbrž ke zdi, je velice praktický pro panelákové balkóny, protože nezabere příliš mnoho prostoru. Naopak v případě, kdy chcete zastřešit velký zahradní jídelní stůl na zahradě, zvolte raději obdélníkový slunečník s boční nohou, který nebude uprostřed stolu překážet, avšak vytvoří skutečně velkorysý stín.

 

⦁ Pravidlo č. 3 – ovládání slunečníku musí být jednoduché

V zásadě existují dvě varianty ovládání zahradního slunečníku: klasický push-up systém, při němž se slunečník jednoduše roztáhne, a ovládání na kličku, které je vhodné u všech nestandardních konstrukcí (například na stěnu) a u rozměrných slunečníků. Kromě toho lze dnes pořídit i slunečníky s nejrůznějšími výklopnými funkcemi, které umožňují nastavení stínu na konkrétní oblast. Jaký slunečník vybrat záleží na Vás.

 

⦁ Pravidlo č. 4 – slunečník je nutné dobře ukotvit

Špatně ukotvený slunečník, a to zvláště ten rozměrnější, se může právě v tu nejnevhodnější chvíli skácet mezi naše hosty, v horším případě dokonce způsobit zranění. A to určitě nechcete. Nejjednodušším způsobem ukotvení je podstavec ke slunečníku, který může být betonový, litinový nebo i obyčejný plastový plnitelný pískem či vodou. Některé stojany jsou vybaveny dokonce i kolečky, takže lze díky nim slunečník na zahradě libovolně přemisťovat. Druhým způsobem je pevné ukotvení do země, do zdi nebo třeba na balkónové zábradlí. Protože se jedná o řešení poněkud trvalejšího charakteru, je nutné si před montáží dobře rozmyslet, kde chcete mít slunečník umístěný. Tímto způsobem však získáte skutečně kvalitně ukotvený zahradní slunečník, u něhož nebudete v jednom kuse zakopávat o jeho podstavec.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno