infrasauny

infrasauny

Infrasauny se staly trendem posledních let. Hlavními přednostmi jsou blahodárné účinky na lidský organismus a vylepšení zdraví. Díky infrasauně podpoříte hubnutí, zbavíte se únavy, stresu, ztuhlých kloubů či si vylepšíte imunitu. Opravdu jsou relaxací? Otestovali jsme infrasaunu InfraMar 3001, která je určena pro tři osoby současně.

 

Montáž infrasauny

 

Infrasaunu si musíte sestavit sami, anebo si pozvat hodinového manžela. My to zkoušeli sami, ale nepatříme k příliš dobrým kutilům. Samotnému sestavování předcházelo řádné pročtení přiloženého návodu, kde bylo vše podrobně popsáno. Šlo o jednoduchý proces zaklapávacím systémem. Vlastně se jenom sešroubovaly stěny. Jednotlivé části se přichytily čepy, klasickými šrouby a kufrovými sponami. Nemuseli jsme se zabývat elektroinstalací, protože o montáž se postaral už výrobce. Podle označení se propojila kabeláž díky konektorům a zásuvkám. Následně se infrasauna zapojila do zásuvky a mohla se používat. Návod na používání prozradil, co a jak nastavit. Základní sestava se dá doplňovat o různé jiné vybavení, což také není problémem nainstalovat. Infrasauna InfraMar 3001 byla umístěna do přízemí rodinného domku.

 

Sestavení infrasauny InfraMar 3001

 

 

Vzhled a materiál

 

Infrasauna InfraMar 3001 má obdélníkový tvar a zakoupili jsme ji za bez mála 30 000 Kč. Po vzhledové stránce vypadá velmi pěkně a výborně zapadne do každého interiéru. Byla vyrobena z kanadského jedlovce – hemlocku, což je nejpoužívanější a hlavně kvalitní saunové dřevo. Kromě dveří z tvrzeného skla s dřevěným rámem oceníte prosklené okénko, odkud můžete pozorovat dění mimo infrasaunu. Okénko a prosklené dveře je jistě výhodou i pro osoby, které mají potíže v menších prostorech.

 

Pocity v infrasauně

 

Předehřátí sauny na požadovanou teplotu bylo velice rychlé – kolem deseti minut. Nesetkali jsme se zde s žádným nesnesitelným vedrem doprovázející návštěvu klasické sauny. Mohli jsme s klidem zapomenout i na známé nedýchatelno, protože teplota byla nastavena na příjemných 55°C. Pro srovnání, v klasické sauně se často teploty překlenou až nad 90°C. Díky provozu při nižších teplotách je tedy infrasauna bezpečná i pro osoby, které mají zákaz saunování ze zdravotních důvodů – oslabený kardiovaskulární systém apod. Svaly se dobře prohřívaly a nebylo k tomu potřeba žádné nadměrné pocení. Relaxaci zpříjemňovala možnost dýchat mnohem lépe než v klasické sauně.

 

Žádná nuda v infrasauně

 

infrasauna miramarV interiéru infrasauny jsme objevili šest keramických topidel. Infrasauně InfraMar 3001 nechybí ionizér, který se stará o nabíjení vzduchu zápornými ionty – tzv. vzdušnými vitamíny. Využili jsme i dvě poličky na nápoje, protože tekutiny se musí doplňovat právě v infrasauně. Nebyl problém se začíst do knihy, protože zde fungují dvě světla na čtení. Poslouchali jsme i rádio a MP3. Celkově jsme měli z infrasauny pozitivní dojmy a momentální únava se skutečně dala na ústup…

 

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno