garážová vrata

 

Při výběru zajištění vjezdu do garáže bývají diskutovány rozdíly především mezi dvěma typy vrat, které patří k nejoblíbenějším. Přečtěte si o nejvýraznějších rozdílech mezi rolovacími a sekčními vraty a vyberte si to nejvhodnější řešení pro vás.

Rolovací vrata do každého prostoru

Rolovací garážová vrata jsou konstruována tak, aby v interiéru zabírala, co nejméně místa. Na rozdíl od sekčních vrat, která se při otevírání posouvají do prostoru pod stropem garáže, se jejich vratový pancíř složený z lamel navíjí buď na viditelnou hřídel, nebo do viditelného krycího boxu. V závislosti na jejich umístění tak v interiéru zabírají minimum prostoru v těsné blízkosti otvoru pod stropem nebo vůbec žádný prostor.

K dalším přednostem rolovacích vrat patří:

  • Rozmanitá barevná provedení
  • Libovolné rozměry (plocha vrat až 20m2)
  • Minimální nároky na údržbu
  • Využití do větších stavebních otvorů
  • Tepelně izolační vlastnosti
  • Odolnost vůči větru

Sekční vrata jako další vstup do domu

Díky tomu, že se sekční vrata vcelku vysouvají pod strop garáže nebo stranou od vjezdu, nabízejí další možnosti využití. Přímo do vrat lze začlenit prosklené plochy, které osvětlí prostor garáže. Další variantou jsou malé vstupní dveře jako součást vrat.

Proč uvažovat o pořízení sekčních vrat

  • Pevnost a odolnost
  • Tepelně izolační vlastnosti
  • Montáž bez výrazných stavebních zásahů
  • Najdete je v nabídce většiny prodejců a výrobců garážových vrat

Garážová vrata na míru, to je Minirol

V případě vašeho zájmu o rolovací vrata vsaďte na zavedenou značku, pod níž se vrata vyrábějí pouze na míru přesně podle zákazníkova přání. Důležité je znát rozměry, vybrat si typ lamel, barvu a typ ovládání garážových vrat. Elektrické pohony garážových vrat velmi usnadňují manipulaci při otevírání a zavírání vrat.

Limity pro použití rolovacích garážových vrat

Výška až 5 m a šířka až 6 m při celkové ploše až 20 m2… to jsou maximální rozměry, kterých mohou dosáhnout rolovací garážová vrata MINIROL oceňovaná pro svoji prostorovou nenáročnost, jednoduché ovládání i snadnou instalaci. Rolovací garážová vrata Minirol jsou konstruována z lamel, přičemž limity pro jejich použití závisí do velké míry na velikosti a materiálu použitých lamel.

Pokud vás rolovací garážová vrata na míru zaujala a máte zájem o návrh řešení a cenovou kalkulaci, napište si o nabídku zdarma na www.minirol.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno