solární ventilace

solární ventilace

Problém s vlhkostí, plísní a zatuchlým vzduchem řeší mnoho majitelů starších nebo špatně technicky řešených objektů. Zajistit optimální větrání a cirkulaci vzduchu nebývá jednoduché. Jak ušetřit za elektřinu a přitom si v chalupě zařídit spolehlivý systém odvětrávání, aby nedocházelo k plesnivění a vlhnutí zdí? Zkuste solární ventilaci. Hodí se nejen na chalupu, ale i do starých domů, do objektů firem, sklepů, skladů nebo karavanů.

 

Solární ventilace odvětrává, ohřívá a vysouší

Solární větrání na chalupu funguje bez nutnosti připojení do elektrické sítě. Zajistíte díky ní nejen větrání, ale i vysoušení a temperování objektu tím nemodernějším a nejekonomičtějším způsobem. Nečekají váš už žádné další provozní náklady, a zbavíte se potíží s vlhkým zdivem a plísněmi, což jsou problémy zasahující nejen do konstrukce stavby, ale také neprospívají našemu zdraví. Tato ventilace pomáhá i v místnostech s vysokým výskytem radonu. Navíc ušetříte za topení. Při provozu systému nemusíte být přítomni, což se na chalupách a v dalších sezonních objektech velmi hodí.
 

Jak solární větrání funguje?

Solární panely různých velikostí, podle konkrétních modelů, se umístí na budovu. Podle typu panelu se vzduch uvnitř něj ohřívá o 25 až 55°C. Navíc fotovoltaická část tohoto systému ventilace vyrábí elektrickou energii pro činnost ventilátoru. Do místnosti se pak hadicí nebo PVC ventilačním potrubím přivádí čerstvý vzduch, ohřátý sluneční energií. Nabídka panelů se rozděluje podle jejich využití a možností sání vzduchu. Při výběru se zohledňuje podlahová plocha objektu, který je třeba tímto systémem odvětrávat a vytápět.
 

Jaké jsou výhody solárního větrání v kostce?

  • Jednoduchost montáž
  • Nezávislý systém
  • Bezodpadovost
  • Dlouhá životnost a vysoká odolnost
  • Úspora energií za vytápění
  • Bezpečnost provozu
  • Šetrnost k životnímu prostředí
  • Nízké provozní náklady

Zdroj Foto: spravne-vetrani.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno