tiskárna

 

Tisknout můžete jak v práci nebo ve své firmě, tak i doma. Pokud vám při větším objemu tisku záleží na tom, kolik spotřebujete barvy, je dobré znát hlavní tipy, jak ji šetřit. A to pochopitelně proto, že dokážete šetřit také své peníze. Přinášíme vám 3 tipy, které jsou s možnou úsporou spojeny.

Kupujte levné náplně

První krok je spojený s tím, že začnete kupovat náplně, které budou levné. Ideálně ty nejlevnější. V tomto případě je vhodné nezaměřovat se na výslednou cenu jako takovou. Když budete vybírat tonery do tiskárny HP, nebo do tiskárny jiné značky, podívejte se nejprve na cenu a poté na to, kolik s danou náplní vytisknete. A jak s danými čísly naložit? Vezměte si celkovou cenu a tu vydělte počtem vytištěných stránek. Vyjdou vám náklady na jeden vytisknutý list. Kupte tu náplň, kde bude číslo nejnižší.

Nastavte správně svou tiskárnu

Druhý krok je spojený se správným nastavením vaší tiskárny. Většina lidí na ní netiskne fotografie, ale zaměřuje se spíše na klasické dokumenty. A na ně stačí úplně základní kvalita tisku. Většina tiskáren na trhu umožní výběr ze tří režimů, a to:

  • Nejlepší
  • Standardní
  • Koncept

Jakou možnost zvolit? Je to ta poslední, která je spojena s variantou úsporného tisku. Pokud máte ve své tiskárně dobré tonery Xerox, či odpovídající kvalitu jiné značky, můžete si být jisti, že tiskárna vezme minimum náplně a kvalita bude přitom velmi dobrá.

Papír stačí obyčejný

Při koupi papíru možná velmi často váháte, jaký je ten pravý. Jsou tu různé gramáže, varianty lesku a matu, nebo řada jiných variant. Na běžné dokumenty se plně hodí papír úplně obyčejný. 500 listů stojí v podstatě jenom pár desítek korun. I tudy vede cesta, jak náklady na tisk snížit. V opravdu velkých firmách mohou tyto tři kroky ušetřit měsíčně klidně i několik tisíc korun českých. To už je dobrý důvod, proč jít touto cestou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno