ratanový nábytek

 

Ratanový zahradní nábytek se poslední dobou stává stále oblíbenější, ať už je umístíme do zahradních altánů či zimních zahrad nebo do interiéru domova. Je to v podstatě jeden z nejpoužívanějších a nejpopulárnějších přírodních materiálů v oblasti nábytkářství a zastiňuje i syntetické moderní materiály. V Asii, odkud ratan pochází, je běžně používán již tisíce let, v současné době se tedy čím dál více zabydluje i v Evropě.

Ratan je vlastně pralesní liána, která se vyskytuje hlavně v jihovýchodní Asii, především Indonésii. Její dřevo je velmi lehké a ohebné. Vzhledově ratan připomíná bambus, některé druhy však mohou připomínat palmu. Hlavní využití ratanu je právě při výrobě nábytku. Pro tento účel se používají hlavně ratanové tyče zbavené kůry. Tato kůra pak nalézá své využití právě jako dekorace vyrobeného nábytku nebo jako materiál pro výplety sedáků či opěradel. Drobnější kousky jako koše nebo truhly se vyrábí z ratanového proutí.

Prodej ratanového nábytku je stále oblíbenější

Ratan sám o sobě je materiál, který vyniká skvělými vlastnostmi. Je lehký, tudíž z něj vyrobené kusy nábytku jsou snadno přenositelné. Dále je pevný, snadno zpracovatelný a také odolný vůči povětrnostním vlivům, což jej předurčuje i pro použití na venkovní nábytek. Odolnost tohoto nábytku lze zvýšit také povrchovou úpravou jako je barvení či lakování. Tím se také významně zvyšuje okruh jeho použití, protože výrobky lze barevně přizpůsobit vkusu zákazníka.

Ozdobou každého studentského pokoje nebo pracovny, ale i obývacích pokojů, jsou jistě ratanová křesla, takzvané PAPASANY. Jsou to velmi pohodlná křesla kulatého tvaru s měkkými sedáky, která se vyznačují tím, že jakmile do nich usednete například s knihou, poskytnou vám takové pohodní a komfort, že už se vám nebude chtít vstát. V mnoha domácnostech pak vznikají spory, kdo si tento PAPASAN „zabere“ pro sebe.

Dostupnost ratanového nábytku

Nicméně sortiment ratanového nábytku je široký. Můžete vybírat ze sedacích souprav, pohovek, houpacích křesel, ale také komod, prádelníků. Pomocí elegantních paravánů si můžete ze svého velkého pokoje rázem vytvořit zónu s vlastním soukromím. Tento nábytek se vyrábí v mnoha variantách, od základních až po luxusní varianty, doplněné mnohdy i látkovou výplní, které se skvěle vyjímají v honosných halách na mramorových podlahách.  

Nespornou výhodou je také absolutní kombinovatelnost s jinými kusy nábytku, především dřevěného, což v interiéru působí obvykle velmi zajímavě.

Pořiďte si ratanový nábytek do svého domova a jistě nebudete zklamáni. Vzhledem k jeho nízké hmotnosti si můžete své oblíbené houpací křeslo přenášet dle potřeby a chuti k televizi, do svého čtecího koutku, do ložnice, prostě kam vás napadne. Dětem lze pořídit malé taburetky nebo koše či regály na hračky nebo ratanové truhly na dětské poklady a tajemství, vše zdobené dětskými motivy. Anebo pořiďte dětské houpací křeslo, na to nalákáte každé dítě.

Zapomenout nemůžete pochopitelně ani na domácí mazlíčky, kteří budou jistě skákat radostí nad novým ratanovým košíkem.  Interiér pak vhodně doplní i ratanové obaly na květináče nebo stojany na květiny, vázy či stojany na víno. Ideální je tento nábytek také z hlediska údržby. Je to velmi snadné. Prach odstraníte pomocí prachovky a případné skvrny setřete vlhkou houbičkou nebo hadříkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 KOMENTÁŘE

  1. Ono někdy je lepší koupit dřevěný set a užít si ho lépe a déle za stejné peníze, ač to tak na první pohled nevypadá. Nebo je někdy lepší sledovat výprodejové či akční nabídky některých lepších výrobců. Mnohdy Vám dají slevu i na kus, který byl vystaven někde na veletrhu či na prodejně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno