Zdeněk macura

Zdeněk MacuraVážení,

Zase se tu objevují podivné dentence používat termín „únos“ či „únosce“ na titulních stránkách tentorkát na titulní straně časopisu Sedmička.

Jsem sice ujišťován, že uvnitř článku je věc zřejmě podávání relativně objektivně, přesto

DŮRAZNĚ ŽÁDÁM VŠECHNY, ABY POUŽÍVALI HLAVNĚ V TITULCÍCH A NÁZVECH VÝHRADNĚ TERMÍN ÚTĚK A NIKOLIV ÚNOS.

samozřejmě je v pořádku když se objeví termín únos v souvislosti s tím, že to řekla dotyčná žena s tím že je vhodné to doplnit vysvětlením, že ženy pokud se vrátí k agresorovi mají tendenci vše otočit proti tomu, o koho požádali o pomoc, že prostě mají strach z pomsty.

 [hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Proč o to žádám ?

Nejde tu jenom o to, že to špiní moje jméno, ale také hlavně jde o to, že to dává neskutečně zlý a špatný příklad do společnosti pro ženy, které se chtějí vymanit z područí agresorů, kdy ony tak vidí, jak vlastně vyhrávají ti agresoři. Tyto ženy je naopak potřeba posilovat, povzbuzovat, ukazovat jim, že společnost je na jejich straně. Uvědomte si, že když se používá termín únos, byť jen jako bulvární lákadlo je to nemalý odrazovací prvek pro ženy, které se chtějí vzepřít. Také proto považuji za morální povinost redakcí, aby si nepohrávali se slovem únos, ale jasně mluvili o útěku. Ano vím, unitř článku obvykle věc bývá podávána objektivně, ale pozor už jen samotný titulek má nemalou ovlivňovací společenskou moc, mnohdy větší než text uvnitř.

A nejde jen o tento morální apel, ale i o prostou spravedlnost. Jedna žena mluví něco a pět jiných svědků mluví něco jíného. To ta jedna žena má větší váhu než pět jiných lidí dohromady ? V žádném případě !!! Jestli Vám tento morální apel nic neříká, pak aspoň ctěte prosím tuto prostou spravedlnost.

 

Děkuji za pochopení.

S pozdravem

Mgr. Zdeněk Macura

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno