dřevěné pelety

dřevěné pelety

Běžná domácnost utratí za obvyklou topnou sezónu až několik desítek tisíc korun. Ceny elektrické energie a zemního plynu neustále stoupají a tento trend bude pokračovat i v budoucnosti. Pakliže se poohlížíte po levnějším a současně ekologičtějším zdroji tepla, dovolujeme si vás seznámit s dřevěnými peletami. V následujících řádcích si prozradíme jejich výhody a nevýhody.
 

Co jsou dřevěné pelety?

Jedná se o malé slisované válečky, jež se produkují v různých velikostech (5 až 40 mm). Jejich výhřevnost, která se uvádí kolem 18 až 20 MJ/kg, je v některých případech vyšší než výhřevnost uhlí. Nevyhovují-li vám pytlované pelety, můžete si objednat cisternu, která pomocí speciální hadice přemístí biopalivo z cisterny na požadované místo.
 

Levná topná sezóna

Nespornou výhodou dřevěných pelet je příznivá cena. Nikdo nechce za vytápění platit zbytečně vysoké částky. V posledních letech si pelety drží cenu kolem 6 000 Kč za tunu. Klasický rodinný dům tak za rok na vytápění zaplatí kolem 25 000 Kč. Pakliže je nemovitost vytápěna plynem, částka se šplhá k hranici 35 000 Kč. A přímotopy jsou ještě nákladnější než zemní plyn.
 

Ekologičnost a možnost dlouhodobého skladování

K výrobě pelet se používá dřevní odpad, který je touto cestou upotřeben. Do ovzduší se dostane minimum oxidu uhličitého, neboť jsou ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Manipulace s nimi a jejich skladování je snadné a komfortní. A v neposlední řadě se dají pelety skladovat dlouhodobě, aniž by ztrácely na kvalitě.
 

Kde kupovat pelety?

Pelety vyrábí i české firmy, které disponují patřičnými certifikacemi garantující kvalitu. Jednou z nich je společnost OPTIMTOP s.r.o., která nabízí dopravu zcela zdarma po celé České republice. Ideálním obdobím pro nákup biopaliva je jaro a léto, protože ceny jsou na minimech.

Zdroj foto: optimtop.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno