superstar skandál

 

Neuvěřitelný skandál se šíří facebookem. Deník idnes.cz zveřejnil na stránkách svého online magazínu výsledky včerejšího superfinále pěvecké soutěže superstar 2015. Nebylo by na to nic zvláštního kdyby je nezveřejnil v době, kdy ještě probíhalo hlasování diváku. 

Vítěz známý aneb chybička se vloudila

Deník idnes.cz včera na stránkách online magazínu přinesl  jako první výsledky klání v pěvecké soutěži superstar 2016. V té době však ještě probíhalo hlasování diváků a nemohl tedy z principu znát vítěze. Deník uvedl citujeme“ Slovenka Emma Drobná (21) je novou, v pořadí už čtvrtou, Česko Slovenskou SuperStar. Zpěvačka kromě titulu získala také výhru v hodnotě dva miliony korun“. Podle zdroje z facebooku, který zveřejnil fotografii uvedeného článku, byl článek publikovaný zhruba v době kdy ještě nemohl být znám vítěz této soutěže. Na screenshote z uvedeného magazínu je čas zveřejnění 21:44 tedy zhruba dvě hodiny dříve než televize Nova a Markíza oficiálně ohlásili výsledky této soutěže.

Je superstar opravdu známa dopředu? 

Většina lidí si myslí, že jde o dokonalou fotomontáž co však rozhodně není pravda. I když byl později čas zveřejnění upravený na 23:40 komunikace v diskuzi pod příspěvkem jednoznačně ukazuje na předčasné zveřejnění. První příspěvek se zde zobrazil 23:16 tedy opravdu dříve než byl oficiálně vyhlášený vítěz soutěže. 

idnes4

 

Ani další komentáře nejsou zveřejněné o nic později. Stovky lidí na facebooku a další  na stránkách idnes.cz se domnívají, že se jedná o předem známého vítěze a podvod. Rozhořčené komentáře jak hlasujících, tak diváků jsou plné emocí a zklamání. Ani o vtipné komentáře není nouze. Většinou čtenáři žádají idnes.cz o zveřejnění čísel středečního tahu sportky 🙂

superstar podvod ?

superstar podvod?

 

Podle novinářské zkušenosti víme, že na podobné akce se vždy předem připravují jednotlivé verze článků aby v danou chvíli mohl být ten správný publikovaný. Jestli to bylo jen chybou redaktora, který předpověděl vítězství Emmy Drobné téměř dvě hodiny před oficiálním vyhlášením, nebo se skutečně jedná o soutěž která má předem daná pravidlá se asi nedozvíme. Důležité je, že „předpověď“ vyšla a redaktor snad v deníku ještě pracuje 🙂

 

Vysvětlení

Rádi bychom vysvětlili, jak došlo k tomu, že článek o vítězi SuperStar se objevil v proudu nejnovějších příspěvku na iDNES.cz dřív, než byly známé výsledky. Měli jsme připraveny tři verze článku a po vyřazení soutěžícího Pavola Kovalíčka se technickou chybou jedna z verzí s pracovním časem 21:44 dostala omylem mezi nejnovější články. Shodou okolností to byla ta verze, podle níž vyhrála Emma Drobná, která se nakonec skutečně stala vítězkou. Redakce Revue iDNES.cz se o vítězi dozvěděla z přímého přenosu TV Nova stejně jako všichni diváci. Za technické nedopatření, které může budit dojem, že jsme výsledky znali předem, se čtenářům omlouváme.

Rastislav Zárodňanský, vedoucí Revue iDNES.cz

Zdroj foto: reprofoto idnes.cz

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno