Zdeněk macura

Zdeněk MacuraAhoj Iveto,

Píšu Ti tento otevřený veřejný e-mail, neboť to považuji za svou občanskou povinost. Poslední e-mail takto přímo ode mě k tobě jsem napsal před skoro rokem zpátky. Ten e-mail je veřejný, ne proto, že bych se chtěl zviditelňovat, ale abych se chránil a také tebe. Jakýkoliv krok, který udělám ve skryty bývá totiž nebezpečně obrácen proti mě, jako například před časem se objevilo “ Ve tmě číhal maniak“ a jiné nesmysly.
Jde o to, že v posledních dnech jsem zjistil, že od roku 2004 je domácí násilí je v České Republice trestným činem a jelikož u Tebe existuje velmi výrazné podezření, že jsi toho obětí a sám jsem byl některých věcí přímo svědkem, je mou občanskou poviností toto nahlásit na policii, což jsem udělal právě včera. Také jsem podal trestní oznámení na některé média a redaktory, kde je podezírám, že o domácím násilí věděli, ale úmyslně jej zamlžovali. Oni totiž soustavně odmítají uvádět hlavní důvod, proč tohle řeším a to je, že jsi mě o to požádala a že je podezření na domácí násilí a stále mi nesmyslně dávají nálepky jako například: fanatický obdivovatel, neúnavný ctitel a podobné nesmysly a výmysly. Podezírám je, že úmyslně zakrývají skutečnost velkého podezření na domácí násilí a proto jsem podal trestní oznámení také na ně. Detaily jsou v příloze. Konkrétně se jedná o Rudolfa Šindeláře, Lenku Špilarovou ( ta možná to nedělala úmyslně, ale z neznalosti, to musí prošetřit policie ), neznámého pachatele z deníku AHA a neznámého pachatele z televize NOVA
Od Tebe jsem dne 14. srpna dostal tuto zprávu: „Můžeš prosím hned přijet? Jde mi o život. Prosím!!! Sos“, ale když jsem přijel, vše se obrátilo proti mě. Nedávno jsem ale mluvil s profesionály na domácí domácí a ti mi vysvětlili, že to je typické chování obětí domácího násilí, že když někomu zavolají o pomoc, on přijede, ale objeví se tam dotyčný agresor, pak často agresor toho člověka napadne a dotyčná obět vše obrátí proti tomu, komu volala o pomoc, přesně jako se stalo v mém případě. Teď tedy tomu plně rozumím. Profesionálové na domácí násilí mi řekli, že bych to měl určitě nahlásit na policii. Také mi bylo vysvětleno, že takovým lidem je neúčinější pomoc právě zvenčí a že je důležité, aby lidé okolo se dotyčnému snažili pomoci a že to není žádné vměšování se do vztahu druhému člověku. Řekli, že bych se ti měl snažit pomoci například tím, že tě o těchto věcech budu informovat, nejlépe nalézt cestu, jak s tebou důvěrně mluvit atd. Domácí násilí je velmi zlé jednání a je to trestný čin a jeho obětem je potřeba se snažit pomáhat. O to prosím také redaktory z různých médií.
[hana-code-insert name=’strnky‘ /]
Domácí násílí neznamená nějaké bitky a hádky, ale soustavná snaha jednoho udržovat si nad druhým zlým způsobem moc a kontrolu. Základními znaky jsou:
– oběť na veřejnosti toto popírá, vše probíhá za zavřenými dveřmi
– násilník dělá oběť ze sebe
– ponižování, nadávky
– izolace od rodiny a přátel
– vyhrůžky, zastrašování, vyhrůžná gesta
– zamykání, omezování volného pohybu, kontrola sms, telefonů, sledování
– zamezování přístupu k penězům
– fyzické napadání, facky, bití, kopání, škrcení
– ničení věcí
– v některých případech nucení k pohlavnímu styku.
Oběť může cítit ztrátu sebedůvěry, nespavost, nesoustředěnost, strach, stres, ztrátu důvěry v jiné lidi
Aby tomu člověk porozuměl, je potřeba si přečíst také například tyto články:
PROSÍM POVINNĚ PRO VŠECHNY REDAKORY TOTO PŘEČÍST A NASTUDOVAT: TRVÁ TO MAX. 15 minut.
IVETA JE S VELKOU PRAVDĚPODOBNOSTÍ MEGA PŘÍPAD DOMÁCÍHO NÁSÍLÍ
Já sám jsem měl dříve úplně zkreslené představy o tom, co je to domácí násilí, opravdu je potřeba, aby si to všichni redaktoři přečetli. Věřím, že do dnešního dne, většina z nich vůbec neví o co se jedná. Nemusí někdo druhého nutně bít, ale už jenom nadávky a ponižování je trestným činem, nebo jen snaha druhého izolovat je trestným činem, nebo jen kontrola komunikace, telefonů a smsek je trestným činem.
Zde například se dočtete, že je správné, že se o to zajímám:  http://www.stopnasili.cz/zeny/je-pravda-ze.html
Druhy domácího násilí:  http://www.intervencnicentrum.cz/druhydn.html
Po prostudování odborných dokumentů o domácím násilí jsem pochopil, že nemá smysl vůbec brát v potaz jakékoliv tvá veřejná vyjádení v médiích či případnou reakci na tento e-mail. Smysl má pouze osobní, důvěrný rozhovor. Je potřeba hledat za tím, proč vůbec to či ono říkáš nebo se vyjadřuješ. Mám velký dům, kde pronájímám hodně garzonek a napočítal jsem už 6 žen, které prošlo domácím násilím a u mě našlo bezpečí a útočiště. Ikdyž se za to styděly, důverně mě zdělily různé podrobnosti a přesně to odpovídá tomu, jak jsem mohl nastudovat na stránkách organizací, které se tím profesiónálně zabývají. Domácí násilí je opravdu specifický a hodně rozšířený fenomén. Je to ale trestný čin a jeho pachatelé to dělají vědomě a úmyslně. Případné svalovaní na to, že dotyčný „má prostě nervy“ nebo že se napil a jiné, jsou jen výmluvy. Toto násilí je úmyslně zlé s cílem udržet si moc a kontrolu.
V příloze uvádím scan trestního oznámení.
Tolik prozatím a věřím, že se to co nejdřív podaří vyřešit.
Měj se hezky a držím palce.
Zdeněk.
[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno