iPhone 6 Plus

iPhone 6 Plus

Když Apple představil iPhone 6 (a jeho ještě větší variantu iPhone 6 Plus), chytal jsem se za hlavu. Vždyť Apple byl vždy ten, kdo sázel na malá zařízení, která se vejdou do kapsy. Obrovské mobily byly výsadou operačního systému Android. A teď se to změnilo. Proč?

Nechápal jsem, proč je dnešním trendem mobily stále zvětšovat. Ale pak jsem si iPhone 6 s 4,7 palcovým displejem taky pořídil. A zjistil jsem, že je tahle velikost neuvěřitelně pohodlná.

Apple během prvního víkendu prodal 10 milionů nových telefonů a začalo se povídat, že to od něj byl skvělý marketingový tah. Svými velkými displeji chtěl zaujmout právě uživatelé Android zařízení. A to se mu povedlo. Většina lidí, co už iPhone měla, si šestku nekoupila. Zato lidé, kteří byli z Androidu zvyklí na velké displeje, po něm sáhli. Patřil jsem mezi ně i já. A po více než měsíci užívání můžu dokonce říct, že kdybych si ho kupoval až teď, sáhl bych po ještě větším iPhonu 6 Plus.

Proč se mi dřív nelíbily velké telefony

iphoneNikdy jsem nebyl fanouškem velkých telefonů. Když jsem někoho viděl s nimi telefonovat, přišlo mi to směšné, jak drží tu placku u ucha. Ale ono je to ve skutečnosti perfektní.

iPhone 6 vypadá tak, jak všechny iPhony. Tlačítko Domů je vybaveno senzorem otisku prstů, nad displejem je přední kamera a reproduktor. Tlačítko přepínání tichého režimu a tlačítka ovládání hlasitosti jsou stále na levém boku, vpravo je tlačítko zapínání obrazovky. Ploché a zkosené hrany však byly nahrazeny elegantním hliníkovým šasi. Přestože měří 131 x 57 mm, je tenký jen 69 mm a váží pouhých 120 g, takže se v ruce drží krásně. Dokonce ho i při té velikosti lze ovládat jednou rukou.

Impozantní displej

Ale hlavním lákadlem velkých telefonů je displej. Obrazovka iPhonu 6 je opravdu působivá, nejen proto že disponuje Retinou. Má také skvělý kontrast, dobré rozlišení (326 dpi) a široký pozorovací úhel. Ale není to jen o hardwaru. V nových iPhonech je i skvěle vyladěný software. Všechny ikonky a obrázky v systému jsou dokonalé hladké a ostré. Dokonce i ty, které vyfotíte.

Apple dal svému iPhonu 6 sice opět jen 8 Mpx fotoaparát, ale všichni víme, že o megapixely ve skutečnosti fakt nejde. Důležité jsou také další funkce, kterých má fotoaparát dostatek. Chlubí se technologií Focus Pixels a True Tone bleskem, se kterým vyfotíte přirozené fotky i za špatného osvětlení. Fotoaparát je celkově perfektní i co se týče nahrávání videa (HD rozlišení 1080 p), ale má jednu malou nevýhodu. Je trochu vystouplý, takže když telefon položíte zadní stranou dolů, trochu se kýve.

Na iPhone slušná výdrž baterie

iphoneO iPhonech je obecně známé, že s výdrží baterie to není nic moc, ale šestka vám den běžného provozu vydrží. Existují zprávy o tom, že některým lidem vydrží dokonce několik dní, ale předpokládám, že kdo si koupí iPhone, bude ho trochu využívat, takže pravděpodobnější výdrž je ten den. I u mě je to tak.Když mám zapnutá data, fotím, píšu maily a zprávy a volám, vydrží zhruba den, což je podle mě dostačující, protože většina z nás se aspoň jednou denně k nějaké zásuvce na nabití dostane.

Co říci závěrem

iPhone 6 si budu navždycky pamatovat jako mobil, který změnil můj pohled na velké telefony. Ukázal mi výhody velkého displeje a prozradil, že velký telefon nemusí automaticky znamenat telefon, který je těžký a špatně se drží v ruce. A už vůbec si nepřipadám vtipně, když tu velkou placku držím u ucha a telefonuji. Pochopil jsem, proč se svět mobilních telefonů zvětšuje.

Zdroj foto: shutterstock.com, datart.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno