půjčky

 

Každý z nás se může ocitnout v situaci, kdy potřebuje větší finanční hotovost, kterou ale nemá právě k dispozici. Protože většinou nechceme obtěžovat rodinu ani přátele, nabízí se zde řešení v podobě půjčky. Tu dnes nabízejí mnohé bankovní i nebankovní společnosti. A co víc? Ony se přímo předhánějí v tom, aby vám mohly půjčit. Je jen na vás jakého poskytovatele si vyberete. Vybírejte však pečlivě, aby se půjčka nestala z dobrého sluhy, špatným pánem.

Bankovní půjčky

Na banku se většinou obrátíte jako na první možnost. Zejména pokud potřebujete vyšší částku. Zpravidla navštívíte banku, ve které máte vedený svůj účet s tím, že celé vyřizování bude rychlé a jednoduché. Tak tomu však bude jen tehdy, pokud si necháte posílat na účet svou výplatu a navíc je vaše finanční minulost bez škraloupu (nemáte žádný záznam v registru dlužníků). V bance po vás také s největší pravděpodobností budou požadovat doložit několik dokumentů v závislosti na typu úvěru a částce, kterou chcete půjčit. Naopak můžete počítat se solidním jednáním, s tím, že bankovní půjčky v sobě většinou neskrývají žádné nekalosti, a navíc bývají i úrokové sazby a sazby RPSN výhodnější než u nebankovních společností.

Krátkodobé půjčky

Krátkodobé půjčky, jak již název napovídá, jsou úvěry s krátkou dobou splatnosti. Jedná se hlavně o pomoc, kdy potřebujete překlenout období bez peněz. Například se vám opozdí výplata, přijde vyúčtování za energie vyšší, než jste čekali, apod. V tu chvíli potřebujete peníze co nejrychleji a bez zbytečných průtahů. Takové půjčky poskytují většinou nebankovní společnosti. Je jich na trhu velké množství, proto vybírejte pečlivě. Krátkodobé půjčky, někdy také nazvané jako SMS půjčky nebo Půjčky před výplatou, vyřídíte v drtivé většině online. Není potřeba dokládat žádné dokumenty (potvrzení o příjmech, apod.), není nutné mít ručitele a zpravidla společnost neřeší ani registry dlužníků. Samozřejmě to neplatí pro všechny společnosti. Velkou výhodou je to, že po schválení můžete mít peníze na účtu během několika minut a nejpozději do druhého dne. Nevýhodou jsou poměrně vysoké úrokové sazby a krátká doba splatnosti v řádech týdnů.

Porovnejte si jednotlivé nabídky

Než si vyberte společnost, u které si chcete půjčit peníze, měli byste si projít více nabídek a porovnat si jednotlivé parametry. Na škodu nejsou ani recenze nebo zkušenosti klientů. Pro porovnání výhodnosti jednotlivých půjček můžete využít různé internetové srovnávače. Jednoduše vložíte své požadavky a srovnávač vám vybere produkty, které se pro vás hodí. Je to rychlé a jednoduché.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno