Postel
Zdroj: www.tempo-kondela.cz

Uvědomili jste si někdy, že v posteli stráví lidé třetinu svého života? To je snad dostatečný důvod k tomu, aby jejímu výběru věnovali náležitou pozornost! Právě kvalita postele nese hlavní zodpovědnost za to, v jaké pohodě se člověk vydá vstříc novému dni. O zdravotních rizicích výběru nesprávné postele je potom snad zbytečné hovořit. Na následujících řádcích se můžete seznámit s nejdůležitějšími zásadami, které by měly být při výběru postele brány v potaz.

Ideální rozměry postele jsou individuální záležitostí

Jaké mají být rozměry ideální postele, na níž si skutečně odpočinete? U každého je to jinak, ale obecně platí pravidlo, že délka postele by měly být zhruba o 20 cm delší než osoba, jež na ni spí. Z toho plyne i nutnost vyšších lidí pořídit si postele prodloužené délky nebo atypických rozměrů. Výška postele se potom udává 50-65 cm, přičemž v potaz je nutné brát věk a výšku spáče. Různé rozměry postelí v kvalitním provedení je možné zakoupit například v eshopu nábytek Tempo Kondela.

Ložnice v paneláku či malém bytě si žádá postele s úložným prostorem

Především v panelákových bytech je užitečné zvážit pořízení postele s úložným prostorem. Přístup k němu pak musí odpovídat dispozicím bytu. Jestliže se bude jednat o šuplíky, musí existovat dostatečný prostor k jejich vysouvání. Pro přístup svrchu je nezbytný volný prostor nad postelí, kam lze rošt vyklápět. Nejčastěji jsou postele provedeny v masivu nebo v laminu. Moderním trendem je potom dekor dub sonoma.

Při výběru postele se vyplatí zaměřit na zdánlivé detaily!

Při výběru postele rozhodně nepodceňujte detaily, které často napoví mnoho o její skutečné kvalitě. Obecně kupříkladu platí, že čalouněné postele mívají z pohledové strany čelo očalouněno kompletně až dolů. Zásluhou toho vyvolávají při vyklopení roštu či výběru nižší matrace kompaktní a estetický dojem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno