byt
Zdroj: pics721 / Shutterstock.com

Možná vás trápí hlučný soused. Možná je to hluk z ulice. V obou případech to může potrápit. Řešení ale nebývá často jednoduché a domluva se sousedem většinou nefunguje. S problémy tohoto typu si však můžete určitým způsobem poradit. Odpovědí je protihluková izolace, na kterou je vhodné myslet zejména při rekonstrukci. Pojďme se podívat v našem článku na to, které druhy izolace je vhodné aplikovat, abyste byli spokojeni.

Odhlučnění stěny je základ

Jako první pravděpodobně budeme chtít odhlučnit stěnu. To je základ protihlukové izolace, protože velmi často se dostává do místnosti hluk z okolních bytů. Na trhu existuje mnoho technologií a materiálů, které jsou schopny zajistit odhlučnění s různou mírou útlumu. Jak udělat odhlučnění stěny v tom vašem případě, to závisí na konkrétní situaci a vašich požadavcích. Proto je vhodné, nechat si udělat návrh specializovanou firmou, která posoudí situaci přímo na místě. Eliminujete tak možnost, že si pořídíte odhlučnění, které nakonec nebude účinné. Odhlučňování ale v principu provádíme dvěma způsoby, a sice:

  • Kontaktní konstrukcí
  • Bezkontaktní konstrukcí

S ohledem na kontaktní konstrukci využíváme této možnosti zejména tehdy, pokud se chceme zbavit běžné úrovně hluku. K tomuto účelu se využívají materiály o různé tloušťce. Výhodou tohoto řešení je určitá kompaktnost, kdy není zabráno mnoho prostoru. V případě bezkontaktní konstrukce se využívá zároveň často také vzduchová mezera. To jednak zvyšuje účinnost, ale počítejte s tím, že to také zvyšuje tloušťku protihlukové izolace.

Pamatujte také na odhlučnění podlahy

Jestliže jste úspěšně zvládli odhlučnění stěny, není to často to jediné, co je potřeba udělat. Odhlučnění je komplexní záležitostí, a tak je vhodné zvážit také izolaci kročejovou. Tenká kročejová izolace nezabere mnoho místa a přitom dokáže být velmi účinná proti hluku na nízkých frekvencích. Zde patří třeba dusot nebo dunivý zvuk od sestavy reproduktorů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno