půjčka

Dostat se do finančních potíží je jednodušší, než by se mohlo zdát. Jeden měsíc jsou výdaje vyšší a pak najednou zjistíte, že vám chybí peníze na nájem, kroužky pro děti a další záležitosti. Když je navíc do výplaty ještě daleko, tak vám připadá, že vaše finanční situace nemá řešení, ale ve skutečnosti má. V takové chvíli se totiž nabízí pomoc ve formě půjčky.

Existuje několik způsobů, jak si peníze půjčit. O úvěr můžete zažádat v bance, nebo si vzít rychlou půjčku od nebankovní společnosti, abyste zaplatili alespoň část svých výdajů, které nepočkají do dalšího měsíce. Každý žadatel o úvěr však musí splňovat několik kritérii, aby jej skutečně získal, a jedním z nich je dostatečně vysoký příjem. Jak by váš příjem měl vypadat, aby vám úvěr schválili?

Bez příjmu to nejde

Stejně jako si vy, jakožto žadatel o úvěr, prověřujete společnost, u které si peníze půjčíte, tak si i jeho poskytovatel prověří vaši finanční situaci, aby nedošlo k tomu, že nebudete schopni půjčku splácet. Tomu se chce vyhnout jak banka, tak i vy. Kdybyste totiž nebyli schopni svůj závazek plnit, mohlo by to vést až k vyhlášení osobního bankrotu.

Na půjčení peněz existuje ještě jiná možnost než jen banka. Můžete si vzít úvěr u nebankovních společností, které poskytují půjčky bez doložení příjmů. Pak záleží hlavně na vašem zodpovědném posouzení, jestli máte dostatečný příjem, abyste zvládali dlužnou částku bez problému splácet.

Jak mám doložit příjem?

Pokud se rozhodnete, že si půjčíte peníze u banky, budete jí svůj příjem muset doložit. Dostanete k tomu oficiální potvrzení od svého zaměstnavatele, díky kterému banka získá jistotu, že je váš plat opravdu takový, jaký tvrdíte. Banka potřebuje znát všechny vaše závazky. Jestliže tedy už nějaké půjčky splácíte nebo vystupujete jako ručitel, je potřeba s tím banku obeznámit.

Minimální výše příjmu

Minimální výše příjmu je dost individuální. Nedá se říci, jaký minimální příjem musíte splňovat, aby vám poskytovatel peníze půjčil, protože záleží na tom, jak velkou půjčku potřebujete. Můžete se však řídit obecným pravidlem – čím vyšší je půjčka, o kterou žádáte, tím vyšší byste měli mít i příjem. Tak totiž zvýšíte své šance, že vám bude žádost bez problému schválena.

Sebehodnocení

Vy sami musíte nejlépe vědět, kolik peněz opravdu nutně potřebujete. Zkuste nejprve posoudit, zda by se některé výdaje nedaly posunout na další měsíc, až budete mít po výplatě a vaše finanční možnosti se trochu zlepší. Pak by vám třeba mohla stačit jenom mikropůjčka, která by pokryla pouze výdaje, které skutečně hoří a do dalšího měsíce by nepočkaly.

Než se rozhodnete, že o úvěr požádáte, pečlivě si sami spočítejte všechny vaše pravidelné odchozí platby a porovnejte je s měsíčními příjmy. Zamezíte tak tomu, že by další nutný výdaj vaši finanční situaci ještě zhoršil. Pak byste si totiž spolu s novou půjčkou způsobili více škody než užitku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno