jak na suchou pleť

 

O čem ženy sní? Jistě o zdravé a svěže vypadající pleti. Zároveň je předmětem mnoha rozhovorů. Vždy potěší kompliment a ostýchavá otázka. Jak to děláte, že máte tak jemnou tvář? V létě je kůže poddajnější, ale s příchodem prvních studených dnů, ostrého větru, deště, vyčerpání a nedostatku slunce, jen stoná.

Krémy s vhodným složením

Známe čtyři základní druhy pleti. Normální, mastnou, smíšenou a suchou. V mládí je pokožka jemnější, poddajnější a růžovější. Asi po 25 roku chřadne a potřebuje nadstandardní péči. Suchá kůže způsobuje předčasné vrásky, po kterých netouží jistě žádná dáma. Citlivost pleti postupem věku roste. Tento faktor má na svědomí hned několik vnějších a vnitřních vlivů – chlorovaná voda v bazénu, solárium, větrné počasí, přetopený prostor anebo naopak hodně klimatizované prostředí. Životní styl je jedním ze stěžejních faktorů, které stav pokožky ovlivňují. Pleti schází tuk, vlhkost a tvoří se vrásky. Suchost a dehydratovanost pleti způsobuje nízká tvorba kožního mazu. Je křehká a potřebuje vhodné přípravky pro velmi suchou pleť obsahující vitamín E, A, mastné kyseliny či proteiny. Někdy stačí změnit krém, jindy bojujeme s dědičností anebo životním stylem.

Tipy pro dokonalou pleť

Jedna ze základních zásad, která vás dovede k jemné pleti, je dodržování pitného režimu. Tento fakt patří k obecně známým, ale ženy jej nedodržují. Čistá voda je symbolem života, ne kofolové nápoje a alkohol. Suchá pokožka není kamarádka s mýdlem, vhodné jsou sprchové gely či oleje s promašťujícími vlivy. Kůže potřebuje důkladnou pravidelnou masáž a mazání. Nejlepšími prostředky jsou emoliencia, mléka, krémy, jež se kupují v lékárnách. Také doplňky stravy se osvědčily, spirulina, aramidy, extrakt z kaviáru, kyselina hyalitová, kolagen či lanolin. Babské rady nejsou marné. Škvařené nesolené sádlo stojí za zkoušku, stejně jako maska z banánů, jogurtu s ovesnými vločkami, okurku anebo žloutku s olivovým olejem a kapkou citrónové šťávy. Pozor na kouření! Nadměrně vysušuje pleť.

Zdroj foto: shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno