dormeo rozesílá spam

dormeo rozesílá spamJeden z předních prodejců matrací, polštářů a přistýlek Dormeo CR čelí nečekanému obvinění z rozesílání spamu a nevyžádaného obchodního sdělení.

Masírovaní hlavy reklamou v televizi tak nabírá na obrátkách už  i na internetovém poli. Jak se naše redakce dozvěděla přímo od klientů emailových schránek kteří od této společnosti opakovaně obdrželi  několik desítek obchodních sdělení na nákup zejména polštářů  Siena Combi  s neuvěřitelnou slevou 43%, jejich trpělivost překročila svou mez. Svou nespokojenost rázně, nikoliv však nepravdivě, dali najevo přímo na facebook stránkách společnosti. Reakce společnosti byla více než překvapivá. Místo sjednání nápravy došlo k mazání příspěvků a blokování nevhodných osob.Vyjádření na jejich stránkách určitě stojí k přehodnocení postojů jak firmy, tak konkretního pracovníka.

Všechny vulgární příspěvky uživatelů budou dle našich Pravidel zveřejňování příspěvků na facebooku vymazány, aby nepoškozovaly dobré jméno značky Dormeo.

Dormeo si tak vytvořilo zcela nové pravidla facebooku ve stylu pište jenom pozitivně, nebo nám na naši značce záleží. Dormeo jako jeden z mála obchodníku navíc hrdě na svých www stránkách propaguje tuto větu:

Všechny on-line aktivity společnosti Studio Moderna jsou v souladu s evropskými právními předpisy a národní legislativou ve střední a východní Evropě. Plně respektujeme vaše soukromí.

Jestli je rozesílání nevyžádané reklamy v souladu se zákony Evropy nemůžu posoudit nemyslím si však, že tato společnost jedná v souladu s právem a zákony v ČR a zejména se zákonem č.101 / 2000 Sb., a zákona č. 480 / 2004 Sb. O vyjádření jsem požádali přímo společnost prodávající produkty Dormeo. Dne 16.9 nám na redakční email napsala EVA VONDRKOVÁ Internet Sales Manager, že v současné době prověřují a žádají Traffic 7 o stanovisko. Na náš další opakovaný email o vyjádření se nám do současné doby Eva Vondráková neozvala i přesto, že jsme v emailu uvedli informaci o zveřejnění článku i bez jejich stanoviska. Může se tak jednat o přiznání evidentního pochybení společnosti a nákupu reklamy od společnosti Traffic7.

O co v celé kauze odesíláni spamů od Dormeo CR jde?

Společnost si zakoupila evidentně levnou, ale zcela neověřenou formu emailové reklamy od společnosti traffic7.cz, která se zabývá takzvaným E-mail marketingem. Společnost vlastní pán Jakub Dostál (IČ 24318850) , který zároveň vlastní i tzv. databázi emailů společnost Goldmail.cz ( IČ 29141265) se stejným sídlem Kaprova, Praha – Staré Město. Goldmail.cz  je velice blízká obdoba hodně propadlého a podvodného ermail.cz a zumail.cz, kde za shlédnutí emailů platí finanční obnosy. Upozorňujeme, že v tomto kontextu označujeme za neférové hráče pouze er-mail a zumail. Nicméně k er-mailu se za několik pár vět vrátíme. Jak se nám podařilo zjistit databáze goldmail.cz je vcelku velká a v současné době obsahuje cca 578 tisíc emailových adres. Jak k těmto adresám, ale společnost přišla? Podle serveru kecykveci.cz  ještě v říjnu 2012 byla pouze registrovaná doména a během necelých 3 měsíců je možné dle archivu ze dne 26.2.2013, tedy necelé tři měsíce od začátku Goldmailu najednou vidět  čísla jako: 452 591 uživatelů, 305 300 Kč vyplaceno a 41 008 000 odeslaných emailů! Jak uvedené firma k emailům za tak krátkou dobu přišla?

goldmail podvod

Podvod zvaný Traffic7.cz , Goldmail.cz nebo jen omyl?

K napsání tohoto článku mě vedla jedna skutečnost a to ta, že spamová reklama společnosti Dormeo.cz  přišla i na emaily, které byli uměle vytvořené ke zjištění podrobnosti o celkovém fungování společnosti ermail.cz. Psal jsem o tom v minulosti a právě z důvodu připravovaného článku v té době, bylo vytvořeno celkem 9 emailových adres, které se nikde nezobrazují a na internetu nejsou k dohledání. Tyto emailové adresy, nejsou už cca 9 měsíců používané nakolik se i po odhlášení ze společnosti ermail.cz hromadila schránka různou spamovou reklamou. Sloužily pouze a jen na ověření informací pro článek. Tady asi zřejmě došlo k úniku databáze ze společnosti, případně k jejímu prodeji, protože kromě společnosti ermail.cz nikdo o uvedených emailových schránkách neměl ani tušení. Schránky se navíc nikde neregistrovaly a nepoužívaly. Tak tomu může být i u společnosti Traffic7.cz, která neobvykle rychle získala několik stovek tisíc emailových adres a zakoupila zřejmě neověřenou databázi emailů například od Davida Šmrhy majitele podvodné společnosti ermail.cz, která se netajila jejím prodejem na svých stránkách. Navíc jak sdělila Eva Vondráková od společnosti dormeo.cz, reklama měla pocházet od společnosti traffic7.cz, ale aktivní prokliky ze všech emailů směrovali ze společnosti goldmail.cz

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

traffic7 podvod

Traffic7.cz podvodMajitele firmy Jakuba Dostála  jsem požádal o konkrétní vyjádření, ale bohužel do současné doby což je cca 2 týdny si nenašel čas. Nám se podařilo získat informaci, že na majitele společnosti Traffic7.cz a Goldmail.cz je podané trestní oznámení u  PČR Krajské ředitelství policie Brno, Územní odbor SKPV, o to pro podezření ze spáchání přečinu dle § 181 trestního zákoníku. Tento majitel totiž jménem konkurenční firmy Rinos Media rozesílal spamovou a nevyžádanou reklamu, čím poškodil jednak majitele společnosti  a jednak firmu Rinos Media jako takovou.

Podle dalších informací, společnost Traffic7.cz „zakoupila“ emailovou databázi a právě prostřednictvím firmy Goldmail.cz se ji snaží „pročistit“. Navíc majitel při jednání s úřady používá smyšlené weby, kde údajně získal emailové adresy. Z 99%  majitelů uvedených  webových stránek ani netuší kdo je pán Jakub Dostál, případně firma Traffic7.cz nebo Goldmail.cz. Bohužel rady od společnosti Dormeo.cz k „odhlášení emailového odběru jsou neúčinné nakolik toto není funkční.

Uvažujte lidi, proč ermail.cz, zumail.cz, goldmail.cz nebo traffic.cz a jim podobné firmy nemají facebook profil stránky? Protože by je lidi utloukli na dálku 🙂 Ermail.cz si to vyzkoušel v začátku, ale pak to neustál a musel profil zrušit. Podvod se totiž neodpouští.

Vzhledem k tomu, že je tady podezření z porušení zákona podala naše redakce podnět k ÚOOÚ na prošetření podezření z rozesílání nevyžádané reklamy ke kterému připojila všech 79 emailů od klientů, které nám je zaslali na emailovou adresu.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Zdroje: Foto: Aleš Náprstek, interní informace


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

8 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den,

  zajímavé informace to šíříte, ale kdo/co jste neuvádíte

  Jak Vám potom má někdo věřit?

  Nebo jsem na webu někde přehlédl About sekci?

 2. Spam od firmy Traffic7 aktualne pouziva take Equa Bank. Tady je odpoved na muj pozadavek odstraneni me adresy:

  Vážený pane —,

  děkujeme za Vaši zprávu. Rozesílku emailingu realizoval obchodní partner Traffic7 s.r.o., který má databázi souhlasů se zasíláním obchodních sdělení. Pokud si nepřejete být součástí jejich databáze, obraťte se prosím přímo na odesílatele obchodního sdělení se žádostí o výmaz z databáze. Zároveň bychom Vás tímto chtěli ujistit, že na společnost Traffic7 se obrátíme také s žádostí o vymazání Vašeho kontaktu z jejich databáze.

  V případě dalších dotazů se na nás můžete obracet každý den od 8 do 21 hodin na telefonním čísle 222 010 222 nebo na e-mailové adrese: klientske.centrum@equabank.cz.

  S pozdravem

  —-
  Customer Service Supervisor

 3. Nic proti panu redaktorovi, ale jeho serióznost pokulhává už jen tou hromadou gramatických chyb ve článku!
  Napsat emaily byly s měkkým „i“ a po celou dobu tuto hrubku opakovat, je směšné! Nemluvě o chybějících čárkách a dalších věcích.
  Ať už tato společnost Dormeo udělala nebo neudělala cokoliv, pan redaktor by si měl doplnit základní vzdělání!
  Ale upřímně: nevěřím, že by ani jedna z propraných společností pochybila.

 4. Taky mi Dormeo zasírá schránku emailem. Je možné se tomu nějak bránit? Nikde jsem se nepřihlásil, neregistroval email. Co s tím?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno