divokej Bill Den Kozla

divokej Bill Den KozlaPivovar Velké Popovice přivítal členy kapely Divokej Bill, kteří přijeli uvařit Nefiltrovaný ležák Velkopopovického Kozla – speciál na oslavu 140 let založení pivovaru.

Oslavy se budou konat 14. června v rámci tradičního Dne Kozla, kde kapela letos vystoupí jako hlavní hudební hvězda.

 

Kapela se pod dohledem obchodního sládka aktivně zapojila do procesu chmelení. „Kluci si vyzkoušeli proces dávkování chmele, který se odehrává na varně. Chmel se přidává v několika dávkách při chmelovaru, což je závěrečná část vaření. Sladina se povařuje s chmelem a rozpouští se zde hořké a aromatické látky z chmele,“ upřesňuje obchodní sládek velkopopovického pivovaru Vojtěch Homolka. Nakonec se všichni podepsali na výroční varní list této várky.

Velkopopovický Nefiltrovaný ležák obsahuje větší množství pivovarských kvasinek a dalších přírodních látek pocházejících ze sladu a chmele. Je pro něj charakteristický přirozený kvasničný zákal, vůně pivovarských kvasinek a výrazná, plná chuť. V závěrečné fázi je vynechána filtrace a pasterace.

 [hana-code-insert name=’strnky‘ /]

„Těšíme se, že si společně za měsíc na Dni Kozla připijeme nefiltrovaným pivem z naší várky,“ říká k návštěvě velkopopovické varny zakladatel a frontman kapely Divokej Bill Václav „Venda“ Bláha. Z této várky si na Dni Kozla připijí také kapely Sto zvířat, Děda Mládek Illegal Band a Patrola Šlapeto, která k oslavám 140 let pivovaru složila výroční píseň.

Kromě poctivého piva a dobré zábavy se mohou návštěvníci těšit na tradiční česká jídla jako před 140 lety, v průběhu dne budou probíhat ukázky tradičních řemesel. S historií pivovaru se lidé seznámí na prohlídkách. Na návštěvníky čekají také originální historické kozlí noviny nebo cesta parním vlakem z Prahy a Benešova do Velkých Popovic.

Den Kozla se koná v areálu pivovaru ve Velkých Popovicích v sobotu 14. června od 11 hodin a vstup je zdarma.

Pivovar Velké Popovice letos slaví 140. výročí svého založení. Historie pivovaru a velkopopovického piva se začala psát 10. května 1874, kdy byla ve Velkých Popovicích protokolárně zkolaudována stavba pivovaru se sladovnou. První várka piva byla ve Velkopopovickém pivovaru uvařena 15.12.1874 a o rok později již bylo vystaveno (uvařeno a prodáno) 18 000 hl piva. Již po několika letech se pivovar stal třetím největším v zemi.

V rámci oslav uvedl Velkopopovický Kozel na trh limitovanou edici šesti lahví s retro etiketami. V obchodech budou k zakoupení do konce června. Na Den Kozla se chce také pivovar pozvat 140 lidí s příjmením Kozel a Kozlová, kteří si společně připijí nefiltrovaným ležákem ze 140l sudu.

[box type=“info“ align=“alignleft“ ]První várka piva byla ve Velkopopovickém pivovaru uvařena 15. 12. 1874 a o rok později již bylo vystaveno (uvařeno a prodáno) 18 000 hl piva. Již po několika letech se pivovar stal třetím největším v zemi. Proslulá byla zejména výroba silného tmavého piva. Velkopopovický pivovar je součástí společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s. • Návštěvníci pivovaru se mohou těšit na prohlídkovou trasu, která představuje zajímavou a zábavnou formou historii i současnost pivovaru a jeho okolí. Součástí prohlídky je i ochutnávka v ležáckém sklepě a živý maskot pivovaru – kozel Olda. • Pivovarský Kozlí obchůdek s dárkovými předměty nabízí návštěvníkům široké spektrum zajímavých dárků s pivní tematikou. • Přímo v areálu pivovaru se nachází restaurace Velkopopovická Kozlovna. Restaurace nabízí českou kuchyni a široký sortiment čepovaného piva – zejména vynikající Velkopopovický Kozel 11° čepovaný přímo z pivních tanků. [/box]

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Zdroj: TS


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno