povlečení na postele

 

Pokud si chcete každý den užívat blahodárný spánek, musíte přemýšlet nejen nad kvalitou postele, matrace a roštu. Na kvalitě spánku se ve velké míře podepisuje i provedení povlečení. Tradičně velmi populární je povlečení krepové a bavlněné. Existují mezi nimi velké rozdíly, které je třeba před nákupem znát!

Bavlna a její výhody i nevýhody

Bavlněné povlečení je pro mnoho zákazníků volbou číslo 1 i v případě, když mu konkurují materiály jako je satén, mikrovlákno, flanel i krep. Proč? Je to díky kombinaci přiměřené ceny a skvělých vlastností materiálu. Největší výhodou bavlněného povlečení je, že dokáže udržet stabilní teplotu. Bavlna také perfektně odvádí pot. Nevýhodu má tento materiál jedinou – povlečení z bavlny je třeba žehlit. Při nákupu pozor – existuje i tzv. mercerovaná bavlna, která je mnohem pevnější a lesklá, tento materiál není pro každého příjemný.

Rada: Aby povlečení z bavlny vydrželo co nejdéle, perte ho na maximálně 40 °C naruby a zapnuté. Po uschnutí ho ihned vyžehlete.

Krepové povlečení a jeho klady a zápory

Krepové povlečení má specifickou strukturu – střídají se hladké a zvrásněné pruhy. Toto provedení látky nemusí být pro každého příjemné, na vše se ale dá zvyknout. Obrovskou výhodou krepového povlečení je lehkost a současně vysoká odolnost materiálu. Povlečení z krepu dokonce není nutné žehlit. Je výbornou volbou pro léto, protože krep perfektně odvádí pot. Při výběru si dejte pozor, je žádoucí aby bylo krepové povlečení vyrobeno ze 100 % bavlny. Povlečení s příměsí umělých vláken nejsou kvalitní, materiál se rychle opotřebí!

Bohatý výběr atraktivních designů!

Bavlněné i krepové povlečení je k dostání v mnoha atraktivních designech. Je žádoucí, aby barva povlečení ladila s celkovou koncepcí vaší ložnice. Vyberte si kvalitní české povlečení v e-shopu Rodinnebaleni.cz. Nabízí desítky nádherných vzorů a barev.

Zdroj foto: rodinnebaleni.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 KOMENTÁŘE

  1. Mně osobně je to vcelku jedno, jestli je to klasika nebo bavlněný krep, ale je pravda, že v poslední době se ke krepu hodně vracím kvůli dětem. Čistě z praktického hlediska. Lucie

  2. Mám krepové povlečení ráda už od mala a je mi příjemné na dotek. Jen preferuji, aby bylo bavlněné a né z umělých vláken. Veronika

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno