babovřesky ke stažení

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Slovy režiséra: „Je to prostě film tak ‚trošku‘ ze života.“

To je oficiální popis filmu, který v této době právě vstupuje do kin.

Film Zdeňka Trošky, který měl,  jak mu radila maminka, raději zůstat  u pohádek. Opakovaný vtip se lepším vtipem nestane, ani za podmínky, že se opráší po několika letech s jiným obsazením. Komedie tak trochu připomíná slátaninu trilogie slunce seno a kameňáku.  Prostoduchý vesnický humor, se kterým režisér operoval už v minulosti, se tady opakuje a není to žádnou novinkou. Navíc připravuje se dvojka, co znamená, že trilogie se asi dočkáme. Bohužel už to není to co bývalo. Herecké obsazení jednotlivých účinkujících je s mírou úměrnou režisérovým schopnostem. Celý vtip je postavený na starých, nebo postarších vesnických drbnách. Tak jako v trilogii slunce seno hlavní roli hrála vesnická parta drben , která se k faráři Otíkovi sjížděla na jedno zahvízdnutí, tak docela podstatní roli hrála i v kameňáku právě postarší žena. Co mají právě tyto ženy společné s chodem vesnice nevím, jedno vím však jistě. U tohoto režisére se nedočkáme jakékoliv komedie kde prím budou hrát mužské drbny.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Včerejší premiéra v kině Cine star na andělu vypadala v očekávání něčeho nového. Reklama byla rozjeta na maximum a kdekoliv metru nebo televizi bylo vidět plakát nebo upoutávku na tento film. Zklamání však bylo zcela jasné hned od počátku. Jednoduchý humor v každé scéně,měl divákovi otevřít oči a navodit situaci v poklidné vesničce Babovřesky. Bohužel při každém vtipném dialogu, jsem si vzpomněla na Kameňák nebo Slunce seno. Opakovaný vtip už není vtipem i když je v podání jiného herce. Vtipem se mi nezdálo ani příjmení faráře, který se představil jako Šoustal s oblibou komolené několik krát jako Šukal. A lidi smějte se vtipu 😀  Úroveň pubescentů, kteří s oblibou vyhledávali v telefonních seznamech zajímavá příjemní jako Jebavá, Kokot nebo Pičusová. Natož když toto příjmení má farář z vesnice, vymodelovaný do mladého sportovního kluka v trenkách a škrábajícího se v rozkroku.

Dvě hodiny trapného humoru na hranici, který nemá v současném filmu zastání, pouze z pera tohoto režiséra. Očekávání se nenaplnilo a tak jak jsem do kina šla s odhodláním, odešla jsem zklamaná a nedotčená ničím novým. Šílenost product placementu v tomto případě komentovat ani nebudu. Když už se nekonal v záběru, bylo možné si jej zakoupit. Takzvaný Babovník originál, je nechutně suchý a nemá nic společného s medovníkem, alespoň dle mého názoru. Ono méně surovin a hlavně nekvalita za tuto cenu se nějak projevit musí.  Společnost Nogup agency produkující tento snímek má za poslední dobu pouze a jen smůlu na podobné přešlapy. Stačí si připomenout Carmen 3D a podobně.  Možná i proto, že pán Z.K , nemá soudnost a více je naložený v alkoholu a prášcích než děláním něčeho prospěšného. Ne nadarmo má tento film na ČSFD hodnocení ve většině jako odpad.

Jednu věc však musím pochválit. A tou je hudba. Opravdu se povedla a chytlavost této skladby, je snad jediné plus tohoto filmu. Karel Vágner se nezdá, ale píseň v podání Lucky Vondráčkové a Josefa Vágnera, bude ještě dlouho znít v uších kohokoliv. Bravo.

[hana-code-insert name=’etarget‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno