Další ročník vyhlášení ankety Český Slavík máme za sebou a přinesl nám řadu překvapení. Překvapení  v tom, že se opět jako každý rok podvádělo, tentokrát to ale vyhlašovatel ankety dal najevo, tak v projevech a dokonce i pořadí, se kterým se tak nějak dalo počítat. Není už Gott Bohem, stal se jim mladší, výrazně více koncertující umělec, se zaměřením především na české publikum. Přesto ním zůstane i nadále a ani ocenění tomu nedá větší punc.

Tomáš Klus slávikem 2013Karel Gott se po dlouhých 14-ti letech nestal Zlatým slavíkem a odnesl si  trofej pouze v podobě levnějšího kovu a to stříbra. 37-mi Zlatými slavíky ocenění Gott se už na generálce vůbec netajil tím, že letos prvenství nečeká. Překonal jej počtem hlasů, mladičký zpěvák Tomáš Klus, který o necelých 3000 hlasů překonal mistra a poskočil tak z loňské druhé příčky na první. Možná tomu napomohl i fakt, že Tomáš se spíše snaží své vystoupení dělat hlavně pro lidi doma, než někde v cizině. Taky tomu sled jeho nepřetržitých koncertů dává jenom za pravdu.

Třetím v pořadí a teda bronzovým slavíkem se stal Daniel Landa, který svým neurvalým projevem plným vulgarity, politiky a nenávisti, nadzvedl ze židle ne jednoho přítomného jak v sále, tak před obrazovkami televize Nova, která přímý přenos z odevzdávání cen zabezpečovala.  Daniel Landa se vžil do role kouzelníka Žita a jedna vyhrůžka míjela druhou. To, že poblíže nebyl doktor, který by jeho stavu ulevil, je tak trochu paradox. V  tomto případě se bohužel opravdu nedá zjistit, jestli ten člověk při projevu byl nějak indisponovaný, nebo se jen snažil nahnat vidle tam, kde by nejvíce padli a to na úrodnou půdu, kde si je  každý najde. V každém případě jeho slova o ukončení kariéry, lze snad brát tak trochu s humorem jemu přirozeným. Jestli se tak opravdu stane, je jen otázkou času, třeba bude polovina národa litovat a druhá děkovat Bohu, v tomto případě ne tomu, o kterém se tady píše…

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

V kategorii zpěvačka se žádné změny nekonali. Pořadí prvních šest se oproti loňskému roku nezměnilo a tak se Zlatou Lucie Bílá slavík 2013slavíci opět stala Lucie Bílá, druhou v pořadí, skončila Lucie Vondráčková a na třetím bronzovém slavíkovi si opět „pošmákla“ Ewa Farná. Nějak se nám v těchto tipech ztratila Helena Vondráčková, která léta obsazovala minimálně nominace. Nemluvíme raději o Ivetě Bartošové, která několik měsíců na svých plakátech a billboardech hlásala návrat a atakování zlatého slavíka. Skončila na „krásném“ 24. místě s počtem 2361 hlasů, v podstatě přesně tam, kde byla i vloni a kde si to zasloužila.

Ve skupině se taky moc změn nepstalo a přesně jako loni je první trojka úplně nastejno. Kabát, Nightwork, Chinaski.

Objevem roku 2012 se stala skupina Koblížci, hvězdou internetu Charlie Straight. Nejoblíbenější písni posluchačů Rádia Impuls se stala píseň Tomáše Kluse Pánubohu do oken, která tak trochu zamotává celý tento článek a vyzní v souvislosti s Karlem Gottem jako špionážní aféra. V každém případě, je trefná a příjemná.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Absolutní slavíci roku 2012 se opakovaně stala lucka Bílá, která opět potvrdila své místo na výsluní hudby u nás a s jasnou převahou 44976 bodů, oproti nejvyššímu počtu v kategoriích a to Tomáše Kluse 36337 ukázala jak se to dělat má.

V ročníku 2012 jsme se dočkali i podvodu, nebo manipulaci s hlasy. Vyhlašovatel ankety vydal následující prohlášení :

Při vyhodnocení došlých hlasů byl v kategorii Zpěvák zjištěn výrazný nárůst došlých SMS (řádově tisíce) v době mezi 9. až 17. listopadem. Při bližším zkoumání těchto SMS bylo zjištěno, že všechny takto došlé SMS vykazují nápadně shodné znaky (např. u všech byl na prvním místě uveden stejný interpret, na dalších místech se střídala malá skupina stejných interpretů, shodovaly se i další znaky). Při kontrolních pokusech se nepodařilo majitele těchto čísel kontaktovat, příslušné SIM karty byly deaktivovány. V souladu se všeobecně známými pravidly ankety organizátor rozhodl všechny tyto SMS ze sčítání vyřadit (viz pravidla ankety).

Organizátor ankety v žádném případě neobviňuje z uvedeného pokusu zaslat hlasy nad rámec fair play žádného konkrétního interpreta, ani jinou osobu. Vzhledem k tomu, že možnost hlasovat v anketě je velmi široká, mohl to být prakticky kdokoli. Není ani vyloučeno, že se tímto způsobem pokusil dané interprety někdo poškodit (naivita pokusu tomu nasvědčuje – i podprůměrně zkušenému člověku muselo být jasné, že takový pokus bude odhalen). Z těchto důvodů, a protože je přesvědčen, že minimálně část interpretů o této akci nevěděla, rozhodl se organizátor konkrétní jména nezveřejnit. V případě jakéhokoli sporu je však připraven ve spolupráci s právními zástupci a soudními znalci tak učinit.

ag. Musica Bohemica
vyhlašovatel ankety

[hana-code-insert name=’etarget‘ /]

Zdroje: facebook.com, www.ceskyslavik.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno