raut

 

Nemusíte chodit na rauty zrovna každý týden, abyste nebyli překvapeni jejich skladbou. Existují totiž jídla, která potkáte opravdu všude. Zkuste při pořádání toho vašeho být originální a vyvarovat se klasickým rautovým pochoutkám nebo je alespoň zkuste servírovat jinak.

 

  1. Řízky

Snad na každém rautu potkáte miniřízečky, ať už kuřecí nebo vepřové. Ne, že by to bylo špatně, všichni je milují! Ale co takhle je pojmout originálně? Krůtí řízky jsou velmi chutné a místo strouhanky lze použít kokos nebo cornflakes. Uvidíte, že vaši hosté tuto obměnu uvítají.

 

  1. Sýrový talířchlebíčky

Variace sýrů jistě také potkáte velmi často. Proti samotné sýrové míse nelze nic namítnout, ale zkuste upustit od klasického složení eidam 30, eidam 45, eidam uzený a niva, možná hermelín. Vyzkoušejte francouzské, ovčí či kozí sýry. Hermelín servírujte naložený a uvidíte, jak bude všechno ze stolů mizet. Hitem poslední doby je jistě salát caprese nebo obalená a smažená mozzarella či hermelínky.

 

  1. Listové těsto

Šneci z listového těsta, ať slaní nebo sladcí jsou také stálými hosty rautových stolů. Listové těsto je velmi oblíbené pro svou širokou škálu využití, není proto důvod ho zatracovat. V kombinaci s originálními surovinami z něj může dokonce být zlatý hřeb rautu. Vyzkoušejte ho jako obal na vepřovou panenku nebo z něj vyrobte tyčinky pro nabírání nejrůznějších dipů.

 

  1. Hovězí guláš

Teplou kuchyni zpravidla obstarává hovězí guláš s chlebem nebo kuřecí soté s rýží. Vyzkoušejte místo toho třeba zvěřinu. Kančí se šípkovou omáčkou nebo se zelím je sice už klasika české kuchyně, ale na rautech ji moc často nepotkáte. Pokud se nechcete vzdát guláše, tak co třeba ten jelení?

 

  1. Jednohubky

Jednohubky jsou věčné, ale pryč je doba, kdy jako první mizely jednohubky s česnekovou pomazánkou a mandarinkou. Tato pochoutka má pro společenské akce spoustu nevýhod, jednou z nich je i nelibá vůně, která se line hostům z úst po jejich pozření. Zkuste i takovou klasiku, jako jsou jednohubky trochu ozvláštnit. Podávat můžete mozzarellu s rajčaty, sýrové špalíčky s klobásou nebo minitoastíky. Kromě toho, že vypadají takové jednohubky pěkně i zajímavě chutnají.

chlebíčky

 

Je jedno, jestli vybíráte raut pro rodinu a přátele, na svatbu nebo pro obchodní partnery. Vždy byste měli myslet na to, že kromě výzdoby by i jídlo mělo být zajímavé a mělo by hezky vypadat. Hosté jedí i očima. Dbejte proto na rozmanitou skladbu pokrmů a nebojte se ptát po specialitách či neotřelých úpravách a kombinacích. Uvidíte, že vám za to budou vaši hosté vděční.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno