Home 150 Dovolená 150 Seznamte se se Zanzibarem dříve, než do něj vyrazíte

Seznamte se se Zanzibarem dříve, než do něj vyrazíte

pojištění na cesty

 

Některá místa sice nepatří na seznam nejnavštěvovanějších destinací, ale přesto jsou notoricky známá. Třeba takový Zanzibar – název, který sám o sobě působí exoticky. Autonomní ostrov patřící Tanzánii se nachází, co by kamenem dohodil od afrického pobřeží (cca 35 km) a nabízí především hřejivé rovníkové slunce, oslnivé bělostné pláže a průzračnou vodu Indického oceánu. Jednoznačně jde o místo zaslíbené všem vyznavačům opalování, koupání, šnorchlování a potápění. Co byste však měli vědět před tím, než cestovce zaplatíte zálohu?

 

Cestovní pojištění je samozřejmost

Rozhodně si sjednejte kvalitní cestovní pojištění do zahraničí online – Česká republika nemá se Zenzibarem dohodu o bezplatné zdravotní péči.

 

Státní zdravotnická zařízení bohužel nejsou na příliš vysoké úrovni, a proto je v případě větších úrazů a závažných akutní onemocnění vhodné navštívit soukromou nemocnici Aga Khan v Dar Es Salaamu (nachází se na pobřeží Tanzanie), která odpovídá evropskému standardu.

 

Dobrou volbou je kvalitní cestovní pojištění od ERGO pojišťovny, které si lze sjednat i během víkendu s platností od následujícího dne. Důkladně si prohlédněte tarify pro pojištění na cesty a vyberte si ten správný.

 

Jaká jsou největší zdravotní rizika?

Zanzibar se v tomto směru příliš neliší od zbytku Afriky. Přestože povinná očkování nejsou vyžadována, není od věci se nechat očkovat proti žluté zimnici, tetanu, břišnímu tyfu, choleře a žloutence typu A a B.

 

Účinnou ochranou před moskyty jsou prověřené repelenty (seženete na místě) a ve večerních hodinách kalhoty a košile s dlouhým rukávem. Během spánku se nezapomeňte chránit moskytiérou.

 

Z důvodu výskytu vztekliny není doporučeno hladit potulná zvířata.

 

Další riziko představuje voda z vodovodu, která není pitná. Chcete-li se vyhnout nepříjemnému cestovnímu průjmu, kupujte si pouze balené nápoje, vyhýbejte se zmrzlině a v restauraci odmítněte led.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 160 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářu

Napsat komentář