Home 150 Bulvárek/Ze života 150 Janča Musilová – obchodnice na facebooku – roztáčí spirálu dluhů!!

Janča Musilová – obchodnice na facebooku – roztáčí spirálu dluhů!!

pozor přijdete o peníze

 

Na sociální sítí facebook se dá opravdu zpeněžit vše. Najdete zde bazary nábytku, aut, prodávají se zde cukrovinky, pojištění ale dokonce i obchůdky s různým licenčním oblečením a doplňky. Několik z nich o kterých bude řeč, bohužel slouží jen k vylákání finančního obnosu z důvěřivých lidí a s největší pravděpodobnosti se dopouštějí podvodného jednání.

V uplynulých dnech se na facebooku strhla doslova lavina negativních příspěvků a komentářů právě na dva podobné „licenční obchůdky“, které oboje spravuje jedna a ta sama osoba. Je jí Jana Musilová (23) Janča Musilová vystupující pod těmito profily na facebooku

janča musilová podvod

Janča musilová podvod

 

 

23 letá Jana Musilová v těchto skupinách vystupuje jako podnikatelka z Vysočiny konkrétně pod IČ 02677679. Z živnostenského rejstříku veřejně dostupném, lze dohledat všechny údaje včetně sídla resp. adresy dané podnikatelky. Jedná se o dvě „uzavřené“ skupiny (zatím, dle informací vytváří stále nové a nové skupiny) s názvem Licenční dětský eshop nebo obchůdek, které naleznete pod těmito odkazy.

 

Licenční dětský eshop podvod

licenční dětský eshop podvod

 

Na to by nebylo nic zvláštního, podnikat v této zemi může kdokoliv a je to jeho právo. Podnikat v této zemi a okrádat zákazníky je však něco jiného. Paní Jana Musilová na svých stránkách nabízí různé oblečení, povlečení a další věci zejména s ochrannou nebo registrovanou značkou jako je Disney a další postavičky.

 

eshop 12919853_10204521235989361_3180248016989490882_n 12920511_10204521236269368_7153746205293616411_n

 

Jana Musilová vybírá platby za objednávku, zboží nedodá a na zprávy reaguje podvodně vypracovanými příkazy z banky, které falšuje a vydává je jako vrácenou platbu za nedodané zboží. Podvedených zákazníků jsou desítky a další se objevují. Když někdo vyjádři v uvedené skupině svou nespokojenost z nedodání zboží, nebo nevrácení finanční částky je z této skupiny vyloučený a zablokovaný.

Právě několik desítek poškozených se proto rozhodlo založit stránku, kde sdělují své pocity a informace na tento podvodný prodej. V případě, že jste poškozenou osobou můžete se do skupiny zapojit zde stránka má v této chvíli zhruba 100 nespokojených nebo poškozených zákazníků.  Naši redakci se „podnikatelku“ Musilovou nepodařilo oslovit i přes snahu spojit se všemi možnými způsoby, zprávami na profil i skupinu nereaguje a i nadále nabízí zboží které nedodá, nebo za finanční obnos z objednávky se pravděpodobně snaží umořovat starší dluhy a nevrácené peníze. V těchto dnech dle informací členů skupin, kteří ještě nedostali blokaci, nabízí velké slevy a snaží se vylákat další a další peníze. 

[irp]

 

Falešné potvrzení z banky o vrácení platby odesílá stejně často jako like ke svým příspěvkům. Ve chvíli kdy si zákazníci začnou stěžovat po několika dnech na to, že platba nedošla urazí se na osočování a daného zákazníka ze skupiny zablokuje. Všechny platby si nechá posílat na účet i FIO banky konkrétně číslo  2200525193/2010.

 

Janča Musilová licenční dětský obchůdekPaní Musilová je zvláštní člověk a pravděpodobně podle fotky níže lidumil 😀 Na jedné straně se snaží od lidi vylákat peníze na straně druhé nabízí nějaké „zvláštní“ služby se slevou pro seniory. Co si o této osobě myslet necháme na Vaše posouzení. Vzhledem k tomu, že se s největší pravděpodobnosti jedná o podvod nebo alespoň jednání Jany Musilové má znaky podvodného jednání se naše redakce rozhodla podat podnět České obchodní inspekci pro pravděpodobné porušování zákona o obchodech a podnikání absencí obchodních podmínek, reklamačních podmínek a dalších. Myslíme,že nebude od věci podat podnět zejména Celní správě, nakolik se může jednat o poškozování autorských práv. Náš názor je takový, že „podnikatelka“ nevlastní licenci nebo oprávnění prodávat zboží s ochrannou nebo registrační značkou. Zároveň jsme podali podnět Živnostenskému úřadu v okrese Pelhřimov k prozkoumání podnikatelských aktivit jmenované, zejména pro porušení podmínek prodeje kdy ke zboží, které se ji občas podaří odeslat nedodává faktury a s největší pravděpodobností tak dochází ke krácení daní. 

V této chvíli se skupina snaží získat podrobnější informace ohledně dlužných částek a předpokládáme, že dojde i k podání trestního oznámení pro podezření z podvodu. O celé situaci budeme informovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 160 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářu

  Na sociální sítí facebook se dá opravdu zpeněžit vše. Najdete zde bazary nábytku, aut, prodávají se zde cukrovinky, pojištění ale dokonce i obchůdky s různým licenčním oblečením a doplňky. Několik z nich o kterých bude řeč, bohužel slouží jen k vylákání finančního obnosu z důvěřivých lidí a s největší pravděpodobnosti se dopouštějí podvodného jednání. V …

Hodnocení

Redakce

Vaše hodnocení: 3.21 ( 7 hodnocení)
100

Napsat komentář