Home 150 homepage 150 Chcete se stát soukromým pilotem letounů? Přečtěte si, jak probíhá kurz

Chcete se stát soukromým pilotem letounů? Přečtěte si, jak probíhá kurz

vyhlídkové lety

 

Pokud jste jako malí snili o tom, že jednoho krásného dne usednete do kokpitu letadla v roli pilota, ale nakonec jste od tohoto záměru upustili, stále máte čas vše napravit. Splníte-li několik základních podmínek, jako jsou zdravotní způsobilost 2. třídy a dosažení věku 17 let v době konání závěrečné zkoušky, můžete se přihlásit do letecké školy a… váš sen se stane realitou. A jak přesně letecký kurz pro kategorii PPL(A) probíhá? Zeptali jsme se odborníků z Blue Sky Service.

 

Jaké letadlo lze pilotovat s PPL(A)

Průkaz soukromého pilota opravňuje k pilotování jednomotorových pístových letounů pro soukromé účely. Po absolvování závěrečných zkoušek dostanete průkaz, který platí v České republice a všech ostatních zemích EU. Na palubu letadla můžete vzít i další osoby, ale létat smíte pouze přes den, a to za příznivého počasí. Škola létání však nabízí také rozšiřující kvalifikaci NIGHT(A) opravňující k létání v noci bez ohledu na roční období.

 

Letecký kurz PPL(A) můžete považovat za jakýsi odrazový můstek a postupem času získat další kvalifikace, které jsou zapotřebí pro kariéru profesionálního pilota.

 

Jak dlouho výcvik trvá?

Zájemci o pilotní průkaz musí absolvovat celkem 45 letových hodin, v rámci kterých je zkušený instruktor naučí vše, co je zapotřebí k pilotování letadla. Během výcviku se budete samozřejmě zabývat také řešením nestandardních situací.

 

První 3 až 4 sezení se nesou v duchu seznámení s letounem, pozemním přípravám a výuce základní teorie. Postupně se přechází do praxe a výuka zbylé teorie obvykle probíhá samostudiem. Jakékoliv nejasnosti se konzultují s instruktorem.

 

Letecká škola Blue Sky Service sází na individuální přístup a vždy se snaží harmonogram přizpůsobit časovým možnostem klientů. Nedílnou součástí nabídky jsou také vyhlídkové lety, jejichž absolvování vám může usnadnit rozhodování ohledně pilotního kurzu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 160 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářu

  Pokud jste jako malí snili o tom, že jednoho krásného dne usednete do kokpitu letadla v roli pilota, ale nakonec jste od tohoto záměru upustili, stále máte čas vše napravit. Splníte-li několik základních podmínek, jako jsou zdravotní způsobilost 2. třídy a dosažení věku 17 let v době konání závěrečné zkoušky, můžete se přihlásit do …

Hodnocení

Redakce

Vaše hodnocení: Buďte první!
100

Napsat komentář