Home 150 Bydlení 150 Bavlna nebo krep? Jaký typ povlečení je vhodný pro vás?

Bavlna nebo krep? Jaký typ povlečení je vhodný pro vás?

povlečení na postele

 

Pokud si chcete každý den užívat blahodárný spánek, musíte přemýšlet nejen nad kvalitou postele, matrace a roštu. Na kvalitě spánku se ve velké míře podepisuje i provedení povlečení. Tradičně velmi populární je povlečení krepové a bavlněné. Existují mezi nimi velké rozdíly, které je třeba před nákupem znát!

Bavlna a její výhody i nevýhody

Bavlněné povlečení je pro mnoho zákazníků volbou číslo 1 i v případě, když mu konkurují materiály jako je satén, mikrovlákno, flanel i krep. Proč? Je to díky kombinaci přiměřené ceny a skvělých vlastností materiálu. Největší výhodou bavlněného povlečení je, že dokáže udržet stabilní teplotu. Bavlna také perfektně odvádí pot. Nevýhodu má tento materiál jedinou – povlečení z bavlny je třeba žehlit. Při nákupu pozor – existuje i tzv. mercerovaná bavlna, která je mnohem pevnější a lesklá, tento materiál není pro každého příjemný.

Rada: Aby povlečení z bavlny vydrželo co nejdéle, perte ho na maximálně 40 °C naruby a zapnuté. Po uschnutí ho ihned vyžehlete.

 

Krepové povlečení a jeho klady a zápory

Krepové povlečení má specifickou strukturu – střídají se hladké a zvrásněné pruhy. Toto provedení látky nemusí být pro každého příjemné, na vše se ale dá zvyknout. Obrovskou výhodou krepového povlečení je lehkost a současně vysoká odolnost materiálu. Povlečení z krepu dokonce není nutné žehlit. Je výbornou volbou pro léto, protože krep perfektně odvádí pot. Při výběru si dejte pozor, je žádoucí aby bylo krepové povlečení vyrobeno ze 100 % bavlny. Povlečení s příměsí umělých vláken nejsou kvalitní, materiál se rychle opotřebí!

 

Bohatý výběr atraktivních designů!

Bavlněné i krepové povlečení je k dostání v mnoha atraktivních designech. Je žádoucí, aby barva povlečení ladila s celkovou koncepcí vaší ložnice. Vyberte si kvalitní české povlečení v e-shopu Rodinnebaleni.cz. Nabízí desítky nádherných vzorů a barev.

Zdroj foto: rodinnebaleni.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 160 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářu

  Pokud si chcete každý den užívat blahodárný spánek, musíte přemýšlet nejen nad kvalitou postele, matrace a roštu. Na kvalitě spánku se ve velké míře podepisuje i provedení povlečení. Tradičně velmi populární je povlečení krepové a bavlněné. Existují mezi nimi velké rozdíly, které je třeba před nákupem znát! Bavlna a její výhody i nevýhody Bavlněné …

Hodnocení

Redakce

Vaše hodnocení: 3.55 ( 1 hodnocení)
97

Napsat komentář